Brajnik znovu vítězil, Birgus a Lovati triumfovali v F4

Brajnik znovu vítězil, Birgus a Lovati triumfovali v F4

Český závodník Vojtěch Birgus vyhrál svůj debutový závod ve formuli 4 v Red Bull Ringu. Nutno podotknout, že k tomu došlo až po třicetisekundové penalizaci prvního Tommasa Lovatiho. Jenže to se Birgus s formulí teprve seznamoval a své časy na kolo neustále snižoval. Potvrdil to nedělní závod, své nejrychlejší kolo vylepšil o téměř dvě sekundy a s Lovatim už sváděl rovnocenný souboj. Jezdec týmu JMT Racing dojel za Lovatim se ztrátou pouhých 0,320 sekund. Na třetím místě obou závodech skončil Zénó Kovács z týmu Trevor Racing.

V kategorii formule 3 byl naprosto bezkonkurenční Sandro Zeller, který dojel v prvním závodě s patnáctisekundovým náskokem, v tom druhém nadělil soupeřům více než minutu. První závod totiž poznamenaly dvě žluté fáze v celkovém čase deseti minut, v druhém závodě se za safety carem jezdilo jen tři a půl minuty. V obou případech doplnili Zellera na stupních vítězů David Richert a Tomáš Chabr.

V kategorii formule Renault vyhrál oba závody Denis Mezzacasa před Dr. Norbertem Groerem. V prvním závodě je na stupních vítězů doplnil Adam Kovác, v tom druhém však maďarský závodník do cíle nedojel.

V kategorii E2-2.0 se o výhry na Red Bull Ringu podělili Paolo Brajnik a Bernardo Pellegrini.

Výsledky
D2 Formula – Race 1
D2 Formula – Race 2