Brajnik a Beckhäuser se stávají šampiony

Brajnik a Beckhäuser se stávají šampiony

Sobotní formulový závod na Hungaroringu přinesl další triumf Paola Brajnika, který si zároveň zajistil titul v kategorii E2-2000. Na celkovém druhém místě dojel vítěz F3 Tom Beckhäuser, který rovněž již může slavit celkové prvenství, a třetí skončil Andrea Cola. Ve Formuli Renault vystoupil na nejvyšší stupeň Nico Gruber a ve F4 Florian Renauer.

Páteční kvalifikaci si zcela podmanily monoposty F3. Start z čelní pozice si totiž zajistil Tom Beckhäuser následovaný Andreou Colou, Sandrem Zellerem a Antoinem Bottirolim. Naopak až s pátým časem se musel spokojit vítěz posledních dvou závodů na Slovakia Ringu Paolo Brajnik.

V závodě se ovšem Srb dokázal před kvarteto „eftrojek“ propracovat a byl to tedy znovu on, kdo dorazil do cíle jako první, čímž prodloužil svou vítěznou šňůru na číslo tři. Kromě zisku dalšího prvenství se ovšem mohl radovat rovněž i z titulu šampiona kategorie E2-2000, kterým si může být po dnešním závodě jistý.

Vítěz kvalifikace Tom Beckhäuser se sice v cíli musel spokojit s celkovou druhou příčkou, i přesto ale mohl mít minimálně stejně dobrou náladu jako Brajnik. I on má totiž po dnešku jistotu celkového prvenství, neboť jej ve F3 již nikdo nemůže pokořit. Za Beckhäuserem dojel do cíle na třetí pozici další účastník F3 Andrea Cola.

Česko-italský tandem doplnil na stupních vítězů F3 celkově čtvrtý Sandro Zeller. V E2-2000 zase dělal Brajnikovi na pódiu společnost jediný další účastník této třídy János Magyar, který se před svými domácími fanoušky umístil v celkové klasifikaci na šesté příčce.

Ve Formuli Renault měl po závodě největší důvod k úsměvu Nico Gruber. Rakušana doprovodili na pódium Bartolomiej Mirecki (2.) s Nikolasem Szabem (3.). Ve F4 si pak pro vítězství dojel Florian Renauer, který byl ovšem jediným jménem ve startovní listině této kategorie.