Brajnik a Beckhäuser byli bezkonkurenční i v neděli

Brajnik a Beckhäuser byli bezkonkurenční i v neděli

Stejně jako v sobotu se i v neděli podařilo Paolu Brajnikovi suverénně ovládnout formulový závod na Slovakia Ringu. Druhý skončil János Magyar a celkovou třetí příčku obsadil Tom Beckhäuser, který se zároveň mohl radovat z dalšího vítězství ve F3. Formuli Renault znovu opanoval Nico Gruber a ve F4 zvítězil Stefan Furtbauer.

Ti, kteří navštívili formulové závody na Slovakia Ringu v sobotu i v neděli, mohli mít ve druhém případě pocit lehkého dejá vu. Stejně jako včera si totiž dojel pro vítězství suverénním způsobem Paolo Brajnik.

Tváře se navíc neměnili ani na zbývajících pódiových pozicích, ačkoli k menší změně přeci jen došlo. Na druhém místě totiž tentokrát neprojel cílem Tom Beckhäuser, ale János Magyar, který se za záda vítězného Srba posunul hned v úvodu. Stříbrnou pozici pak druhý účastník kategorie E2-2000 udržel až do cíle a v závěru se dokonce přibližoval Brajnikovi. Recept na něj ale nenašel.

Beckhäuser se tentokrát musel spokojit s celkovou třetí příčkou, nicméně k pláči rozhodně nebyl důvod. Český závodník totiž znovu kraloval třídě F3, kde si na své konto připsal další triumf.

„Tak jako na Grobniku jsem zde měl oproti soupeřům výhodu a druhému v cíli jsem nadělil několik sekund. Zdejší dráha mi velice dobře sedí a tak jsem si oba závody hodně užil,“ uvedl Tom.

Co se F3 týče, zde již bylo pódium v porovnání s úvodním závodem naprosto identické. Druhou příčku totiž obsadil celkově čtvrtý Andrea Cola a třetí skončil jeho krajan Luca Iannacone.

Navlas stejných stupňů vítězů jako v sobotu jsme ale byli svědky také ve Formuli Renault, kde opět vítězil Nico Gruber před druhým Bartolomiejem Mireckim a třetím Robertem Heflerem.

Nic nového pod sluncem se neudálo ani ve F4. Zde totiž opět zvítězil Stefan Furtbauer, který po absenci Patricka Schober tentokrát neměl žádného konkurenta.