Boj o titul vicemistra Clio Cupu není ani zdaleka rozhodnutý

Boj o titul vicemistra Clio Cupu není ani zdaleka rozhodnutý

Situace v boji o titul letošního vicemistra kategorie Clio Cup zůstává před posledním podnikem letošní sezony na Hungaroringu otevřená. Naděje stále žije hned u dvanácti jezdců.

O letošním šampionovi kategorie Clio Cup je již rozhodnuto. Jezdec stáje Carpek Racing Tomáš Pekař neměl v dosavadních šesti závodech konkurenci. Pokaždé vystoupil na nejvyšší stupeň vítězů a po triumfu v nedělním brněnském závodě si zajistil i celkové prvenství.

Ohledně druhého místa ale před finálovým podnikem sezony 2020, který je na programu o víkendu 24.-25. října na Hungaroringu, stejná jistota panovat nemůže ani v nejmenším. Šanci na zisk absolutního stříbra totiž stále má hned dvanáct pilotů.

Nejblíže je k titulu vicemistra Adam Rzepecki. Polský jezdec sice během úvodního závodního víkendu sezony v chorvatském Grobniku chyběl, poté ale pokaždé vystoupil na stupně vítězů. Zatímco z prvních víkendových závodů v Brně a na Slovakiaringu si odnesl druhá místa, v nedělních jízdách zmíněných dvou podniků ukořistil bronzové výsledky. Na kontě má dohromady 66 bodů.

Nedaleko od Adama Rzepeckého se ovšem nachází jeho bratr a současně týmový kolega ze stáje Basenhurt Tomasz Rzepecki. Ten dosud nasbíral 57 bodů a na konto si připsal mimo jiné i dvě pódia. V intervalu pouhých čtyř bodů za Tomaszem Rzepeckim navíc najdeme čtvrtého Marka Mramora (56 bodů), který je současně nejlepším juniorem, a pátého Pawla Wysmyka (53 bodů).

https://www.instagram.com/p/CEORc6dhDVo/

Do okruhu aspirantů na titul vicemistra ale patří i další. Z matematického hlediska nejsou ze hry ani šestý Levente Losonczy (36 bodů), sedmý Miha Primožič (30 bodů), osmý Jonas Karklys (25 bodů), devátý Andrea Tronconi (24 bodů), desátý Zoran Poglajen (23 bodů), jedenáctá Aliyyah Kolocová (20 bodů), dvanáctý Sandi Jeram (18 bodů) a třináctý Thomas Fischer (16 bodů).