Bohatě obsazený formulový závod proběhl ve znamení souboje Zeller vs. Šafář

Bohatě obsazený formulový závod proběhl ve znamení souboje Zeller vs. Šafář

Skvělý premiérový start na Automotodromu Brno předvedl domácí Václav Šafář, který vůbec poprvé usedl do monopostu formule 3 a okamžitě zajížděl nejrychlejší časy. Po startu z prvního místa, krásném souboji o vedení a nejrychlejším kole se ale nakonec musel z důvodu předčasného konce závodu spokojit s druhým místem.

Na finálový podnik sezony se sešel rekordní počet formulí. Na startovním roštu se seřadilo přesně 32 monopostů, jež nabídly krásnou podívanou a řadu atraktivních soubojů. Ta hlavní bitva se ovšem odehrávala na čele. Václav Šafář překvapil svou rychlostí už v kvalifikaci, kterou vyhrál s náskokem půl sekundy před zkušeným Sandrem Zellerem. Z druhé řady startovali Philipp Regensperger a Paolo Brajnik, za nimi se seřadili Kurt Böhlen s Marcelem Toblerem a ze čtvrté řady vyrazili do závodu Andrea Cola a Josef Halwachs.

Šafář byl želízkem v ohni diváků na tribunách, nicméně po zhasnutí červených světel ho při sprintu do první zatáčky překonal Sandro Zeller a ujal se vedení. V ten moment odstartoval dramatický souboj o vítězství. Zeller zaujal defenzivní stopu a Šafář stěží hledal ideální pozici k předjetí. Vedoucí tandem zpovzdálí sledoval Philipp Regensperger a čekal na případnou chybu Zellera nebo Šafáře.

Velká šance pro Šafáře se naskytla při předjíždění pomalejších formulí. Vysokého provozu na dráze Šafář skvěle využil, dostal se těsně za Zellera a v prvním esíčku Masarykova okruhu převzal vedení. Bohužel pro Šafáře byly v následujícím kole vyvěšeny červené vlajky z důvodu stojící formule na dráze a závod byl předčasně ukončen. Na finální klasifikaci se počítaly výsledky z předchozího kola a tehdy Zeller ještě vedl. Švýcar se tak stal vítězem prvního formulového závodu v Brně a Šafář se musel spokojit s druhým místem. Na stupních vítězů je doplnil Philipp Regensperger.

„Přijeli jsme do Brna s cílem skončit na stupních vítězů, což se nám povedlo. Vyhráli jsme kvalifikaci, a přestože mě na startu předjel Sandro Zeller, celou dobu jsem se ho držel a pak se mi ho povedlo předjet. Do té doby jsem vlastně nikdy nestál na startu na absolutním prvním místě, neodjížděl jako první a nebojoval na špičce. S formulí 4 jsem sice jezdil vpředu, ale bylo to v rámci mé kategorie a reálně jsem se pohyboval zhruba ve středu startovního pole. Dnes to bylo ovšem úplně jiné,“ komentoval svůj závod Václav Šafář.

Na čtvrtém místě dojel Kurt Böhlem a důležité body za páté místo získal Andrea Cola, který se přiblížil lídrovi průběžného pořadí Paolu Brajnikovi.

Ve třídě F3 Trophy si další prvenství připsal Bartolomiej Mirecki před Vladimírem Netušilem a Tomášem Chabrem.

Ve třídě F4 si při premiéře v L21 Formule dojel pro vítězství Tom Beckhäuser, který závodí za Charouz Racing System a působí v německém seriálu ADAC F4. Na druhém místě skončil Tomáš Korený a třetí dojel Stefan Fürtbauer.

F3
1. Sandro Zeller
2. Václav Šafář
3. Philipp Regensperger

F3 Trophy
1. Bartolomiej Mirecki
2. Vladimír Netušil
3. Tomáš Chabr

F4
1. Tom Beckhäuser
2. Tomáš Korený
3. Štefan Fürtbauer

COMMENTS