Bitva o titul v ESET GT pokračuje na Slovakia Ringu

Bitva o titul v ESET GT pokračuje na Slovakia Ringu

Slovakia Ring hostí předposlední závod sezony ESET Cupu a souboj v průběžném hodnocení kategorií GT tak nabírá obrátky. V klasifikaci GT3 vede Libor Milota s Mercedesem AMG týmu GT2 Motorsport, nicméně Gregor Zsigo je stále bodově na dosah a navíc pojede domácí závod. Zsigo letos startuje s novým BMW GT3 M4, které technicky vyniká nad Milotovým mercedesem a bude zajímavé sledovat, jak si Zsigo na rychlém Slovakia Ringu povede.

V kategorii GT4 se proti sobě postaví Mercedes AMG GT4 a Porsche Cayman GT4. S mercedesem pojede Predag Šainović z týmu Lema Racing. Richard Haas z týmu MBB Racing bude startovat s Porsche.

Nejpočetnější zastoupení bude mít kategorii GTC, v níž se představí řada vozů Porsche GT3 Cup. Proti nadvládě německý strojů bude stát Jedrzej Szczesniak s Lamborghini Super Tropheo a s totožným vozem pojede i lídr průběžného pořadí Dennis Waszek.

Startovní listinu opět obohacuje rakouský šampionát Touring Car Masters s pohárovými Porsche nebo speciály KTM GTX.

Už se stalo tradicí, že na Velké ceně Slovenska nesmí chybět domácí tým ARC Bratislava v čele s Mirem Konopkou a Ligierem JSP2. Žlutý prototyp Le Mans bude opět názornou ukázkou toho, s čím bratislavský tým závodí v Mistrovství světa vytrvalostních závodů. Vedle Mira Konopky se v týmu představí i jeho syn Maťo, který pojede s Ligierem LMP3. Ti dva se pak budou střídat za volantem Ligier LMP3 v sobotním vytrvalostním závodě, který opět slibuje bohaté startovní pole. Celkem 36 vozů je přihlášeno na vytrvalost, o dva méně čítá startovní listina sprintů.

Entry list
Timetable