Bitva o titul se bude soustředit na kategorii GTC

Bitva o titul se bude soustředit na kategorii GTC

Závěrečný podnik sezony ESET Cupu hostí o nadcházejícím víkendu Automotodrom Brno, a přestože je v kategorii GT3 rozhodnuto, mezi vozy GTC se strhne bitva o titul mezi týmovými kolegy Jáchymem Galášem a Matějem Pavlíčkem.

Filip Salaquarda z týmu ISR Racing letošní sezoně ESET GT3 dominoval. Ačkoliv mu předchozí podnik na Slovensku nevyšel kvůli technickým problémům podle představ, zajistil si titul ve sprintu i vytrvalosti s předstihem. Druhý Libor Milota s mercedesem a ho už nemůže v průběžném hodnocení předstihnout. To ovšem neznamená, že nebude o co bojovat. Startovní pole vozů GT3 opět obohatí zkušený a rychlý Štefan Rosina s BMW M4 GT3, kterého v druhém sprintu vystřídá tovární pilot BMW Motorsport Max Hesse.

Pozornost v boji o titul na sebe strhává kategorie GTC v podání Galáše a Pavlíčka z týmu Mičánek Motorsport. Mladá dvojice s vozy Lamborghini Super Tropheo jezdí po celou sezonu v těsném závěsu a oba jezdci se pravidelně střídají na nejvyšším pódiovém stupínku. Galáš s Pavlíčkem letos vyhráli shodně čtyři závody a dělí je pouze tři a půl bodu. Matematickou šanci na titul má i Dennis Waszek se starší generací Lamborghini, který na vedoucího Galáše ztrácí 27 bodů. Nejpočetnější zastoupení v poli bude mít právě kategorie GTC se čtyřmi lamborghini a pěticí vozů porsche.

O titulu se bude rozhodovat i v kategoriích GT4 a GTX. V obou případech však půjde o formalitu. Antal Zsigo s BMW M4 GT4 se drží na čele průběžného pořadí a vzhledem k tomu, že druhý Zénó Kovács v Brně nestartuje, bude mít slovenský závodník cestu usnadněnou. V kategorii GTX se na čele drží Alexander Ober, ovšem ani ten v Brně nestartuje a průběžné druhý Pavel Sovička s KTM GTX domácího týmu RTR projects ztrácí na první místo pouhé čtyři body.

Obdobná situace panuje i ve vytrvalosti. Salaquarda má titul v GT3 jasný, Antalu Zsigovi v GT4 stačí dojet do cíle a Radim Adámek s Bartoszem Groszkem mají titul v kapse už delší dobu. Rozhodovat se proto bude v kategoriích GTC a GTX.

Petr Brecka s Porsche 911 GT3 Cup znovu pojede s týmovým kolegou Karlem Neffem. Ten vynechal úvodní podnik na Oscherslebenu, takže Brecka vede průběžné hodnocení s 63,5 body před Neffem s 51 body. Jejich největšími konkurenty jsou kolegové Kurt Wagner a Josef Záruba s Lamborghini Super Tropheo. Ti mají na kontě 50 bodů.

Petr Lisa a Pavel Sovička s KTM GTX vedou tabulku v GTX s 39,5 body, nicméně Václav Janík rovněž KTM GTX je o pouhé dva body za nimi.

Timetable
Entrylist