Bertilsson si připsal druhé vítězství v sezoně

Bertilsson si připsal druhé vítězství v sezoně

Nedělní závod Clio Cupu Bohemia v Grobniku přinesl druhý letošní triumf jezdci stáje Carpek Service Eriku Bertilssonovi. Druhou pozici obsadil jeho týmový kolega Filip Sandström, kterého připravila o vítězství technická závada, a třetí skončil Balint Hatvani.

Na startu nedělního závodu došlo k otočení prvních sedmi závodníků ze soboty. Pole position díky tomu připadlo domácímu Valteru Nežičovi. Ze druhé pozice startoval Predrag Šainovič a ze třetí Yasmeen Kolocová. Pro včerejšího vítěze Filipa Sandströma začínal závod až ze sedmé příčky.

I navzdory startu ze sedmé pozice jsme ale švédského závodníka brzy mohli vidět v čele. Hned v úvodních metrech povyskočil pilot stáje Carpek Service na třetí příčku. Poté netrvalo dlouho a poradil si i se Šainovičem a Nežičem. Pak si na prvním místě vyjel náskok a vše nasvědčovalo tomu, že se v cíli bude radovat již ze svého šestého vítězství v sezoně.

To se ale nestalo. V závěru totiž Sandströma potkala technická závada a musel tak zpomalit. Z toho nejvíce těžil jeho týmový kolega Erik Bertilsson, který převzal vedení a po svém vítězství ze druhého závodu v polské Poznani vystoupil na nejvyšší stupeň znovu. K triumfu se propracoval po startu až z desátého místa. Tohoto výsledku totiž dosáhl v sobotním závodě, který mu zkomplikoval defekt pneumatiky.

Sandström se později propadl také za Balinta Hatvaniho a zdálo se, že nakonec skončí až třetí. Hatvani ale v závěru závodu zvolnil, aby pomohl získat body svému týmovému kolegovi od týmu ZSP Motorsport Kft. Leventemu Losonczymu. Sandström tak nakonec projel pod šachovnicovou vlajkou jako druhý a Losonczy jako třetí.

Konečná podoba stupňů vítězů ale nakonec vypadala jinak. Po závodě totiž padaly penalizace a změnil se mimo jiné i majitel třetí příčky. Na tu nakonec přeci jen dosáhl Hatvani, neboť Losonczy se propadl až na páté místo. Mezi dvojicí maďarských závodníků se umístil na čtvrté pozici Miha Primožič. Bodovali také šestý Juuso Panttila, a to i přesto, že se v úvodu dostal do potíží a vycestoval z trati, sedmá Yasmeen Kolocová, osmý Sandi Jeram, devátý Rajmond Terčič a desátý Predrag Šainovič.