Benjamin Berta se ubránil a vyhrál druhý brněnský závod

Benjamin Berta se ubránil a vyhrál druhý brněnský závod

Druhý nedělní závod závěrečného podniku letošní sezony patřil monopostům. Nádherný souboj mezi Benjamina Berty a Sandra Zellera nakonec vyšel úspěšně pro maďarského závodníka Bertu.

Berta neproměnil start z pole-position a po zhasnutí červených světel šel okamžitě do čela vítěz včerejšího závodu Sandro Zeller. Nicméně Berta se nevzdával a držel se těsně za Zellerem, zatímco zbytek startovního pole mizel v pozadí.

Domácí jezdec Vladimír Netušil s nejnovější formulí 3 startoval po vynechané kvalifikaci z posledního místa, nicméně od prvních kilometrů se propracovával dopředu. Zasekl se až na šestnáctileté Japonce Džudžu Noda s formulí Renault a trvalo mu několik kol, než se před ni dostal.

V pátém kole překonal Berta vedoucího Zellera a ujal se vedení v celkovém pořadí závodu. Zpočátku to vypadalo, že byl souboj rozhodnut. Berta získal nepatrný náskok, který v následujících kolech udržoval. Jenže jak se blížil závěr závodu, Zeller se znovu přiblížil ke svému rivalovi a v posledních pěti minutách se začal odehrávat souboj o to, kdo protne cíl jako první – ačkoliv Berta a Zeller startovali s odlišnými monoposty a de facto oba drželi první místo ve své kategorii.

Zeller útočil až do posledního kola, ale defenzivně jedoucí Berta vedení uhájil a projel pod šachovnicovým praporkem na prvním místě. Stal se vítězem kategorie D2-E před Jánosem Magyarem a Vladimírem Netušilem, kteří dojeli na celkovém šestém, resp. sedmém místě.

Vítězem kategorie F3 se stal Zeller před Benjaminem Damem a Nikolasem Szabó. V kategorii formule Renault opět triumfovala Džudžu Noda před Norbertem Groerem a Robertem Siskou. Ve formuli 4 zvítězil Zénó Kovács.