Bartek Mirecki: Jaká bude konkurence nevím, ale chci být nejrychlejší

Bartek Mirecki: Jaká bude konkurence nevím, ale chci být nejrychlejší

Bartek Mirecki loni závodil s černozelenou formulí Renault 2.0 a vyhrál nejen svou třídu Formule 3 Trophy, ale i celkové hodnocení L21 Formula a převzal putovní pohár LUKY 21. Na letošní sezonu 2018 se vrací se stejnou technikou, nicméně své nejrychlejší časy by chtěl ještě vylepšit.

Jaké jsou vaše plány na nadcházející sezonu?
Chtěl bych se stát nejrychlejším jezdcem šampionátu jako v roce 2017. V současné chvíli nevím, kdo bude na startu příští sezony, kdo vymění vůz nebo auto, jací budou nováčci a kdo po zimní přestávce nejvíc zrychlí. Já znovu pojede se svým týmem BM Racing se stejnou formulí Renault 2.0, takže u mě se žádné změny nekonají. Některé tratě jsem v loňském roce neznal, takže letos na nich chci být ještě rychlejší a vyladit nastavení auta. A zároveň si chci celou sezonu užít.

Do letošního kalendáře přibyl nový okruh – Grobnik. Máte s ním zkušenosti?
Nemám, Grobnik je pro mě neznámou tratí a nikdy jsem tam s formulí nebo jiným autem nebyl, takže to pro mě a celý tým bude nová zkušenost.

Který trať v kalendáři vám nejvíc sedí?
Nemám oblíbenou trať, každá má své kouzlo.

Letos vstupuje ESET MMSR do svého šestého ročníku, co si o této sérii myslíte?
Myslím, že má velmi dobré šampionáty. V ESETu pojedu druhou sezonu, takže z pohledu jezdce ještě nemohu dlouhodobě posuzovat, ale můj tým servisuje závody Kia Lotos a s ESET MMSR jsme strávili hodně času, takže z pohledu diváka je šampionát opravdu dobrý. A jako jezdec po první sezoně mám vlastně na ESET totožný názor.

COMMENTS