Alexander Ober odstartuje z pole-position v obou sprintech

Alexander Ober odstartuje z pole-position v obou sprintech

Rakouský závodník Alexander Ober s Lamborghini Huracan kategorie GTX vyhrál kvalifikace na sobotní i nedělní závody ESET Sprint. Po jeho boku odstartuje Filip Salaquarda s Audi R8 LMS, jenž byl zároveň nejrychlejším mužem kategorie GT3. Celkově třetí skončil Matěj Pavlíček s Lamborghini Super Tropheo z kategorie GTC.

Kvalifikace na oba víkendové závody na Red Bull Ringu se odehrály už v pátek. Na trati se sešla třicítka závodních vozů napříč několika kategoriemi. Ober, Salaquarda a Pavlíček odstartují ve stejném pořadí i do druhé sprintu.

V rámci jednotlivých kategoriích skončili za Oberem v kategorii GTX Rupert Atzeberger, Bernhard Loffler, Dennis Liebl a první pětku uzavřel Petr Lisa v KTM GTX. V případě druhého sprintu bude pořadí na startu Ober, Atzeberger, Antonín Herbeck, Loffler a první pětku uzavřel Liebl.

V rámci kategorie GT3 byl nejlepší Salaquarda před Liborem Milotou, domácí Ernst Kirchmayr, Miro Konopka a Gregor Zsigo. V druhé kvalifikaci bylo pořadí stejné s tím rozdílem, že Zsigo tentokrát přeskočil Konopku na čtvrté místo.

V kategorii GTC skočili za Pavlíčkem týmový kolega Jáchym Galáš, Dennis Waszek, Franz Lahmer a do první pětky se vtěsnal Libor Dvořáček. Pořadí v druhé kvalifikaci bylo naprosto totožné.

Kompletní výsledky kvalifikací
FIA CEZ D4 GT ESET Cup Series – Qualifying 1 
FIA CEZ D4 GT ESET Cup Series – Qualifying 2