Adrienn Walterné Dancsó se společně s týmem připravuje na první závodní událost v Balaton Parku

Adrienn Walterné Dancsó se společně s týmem připravuje na první závodní událost v Balaton Parku

Na začátku října se na novém maďarském okruhu Balaton Park uskuteční závody sportovních a cestovních automobilů a rovněž série F4 CEZ. Půjde o první motoristický podnik v historii areálu.

„Letos už jsme pořádali několik událostí a testování, ale tohle bude premiérový závodní podnik. Jsme rádi, že budeme součástí této události,“ říká provozní ředitelka okruhu Adrienna Walterné Dancsó, která zároveň pracuje u Főnix Motorsport, jenž podnik organizuje.

„Na přípravu závodního víkendu je zapotřebí hodně práce a tentokrát do ní zapojujeme naše místní kolegy, aby se do budoucna naučili, jak takové události na Balaton Parku uspořádat,“ pokračuje Dancsó.

Trať měří 4115 metrů a její šíře je od dvanácti do patnácti metrů. Má šest pravých a deset levých zatáček. „Mnoho lidí si profil tratě při slavnostním otevření a testování oblíbilo. Ačkoliv profil vypadá jednoduše, není snadné najít správnou ideální stopu a rytmus. Zpětná vazba jezdců tak byla velmi slibná,“ doplňuje Dancsó.

„Můžeme hostit závody s licencí FIA Grade 2 a v roce 2024 obdržíme licenci FIM Grade A na pořádání světových motocyklových soutěží. Okruh nabízí tři velké salóny nad garážemi s přímým výhledem na trať a pitlane. Součástí areálu je velmi kvalitní restaurace, dále 48 garáží a zhruba 40 000 čtverečních metrů asfaltových ploch,“ říká Dancsó. Součástí areálu je i velké tiskové centrum, zdravotní středisko a dva dodatečné padoky. Ve výstavbě je i čtyřhvězdičkový hotel se 145 pokoji a výhledem na trať.

Prezidentem okruhu Balaton Park je bývalý izraelsko-maďarský jezdec Chanoch Nissany, který na Velké ceně Maďarska roku 2005 absolvoval s vozem Minardi F1 jeden volný trénink. Slavný Hungaroring hostí závodní víkend ESET Cupu a TCR Eastern Europe vždy na začátku sezony v dubnu, nicméně nad příštím rokem leží otazník, jak Dancsó vysvětluje: „Snažíme se, aby se ESET Cup konal na Hungaroringu, ale vzhledem k plánovaným rekonstrukcím je v tuto chvíli nemožné dubnový termín potvrdit. Takže uvidíme, pro jistotu jsme zarezervovali dubnový termín i v Balaton Parku. O místě konání by se mělo rozhodnout na konci příštího měsíce.“