Adam Rzepecki má namířeno do vyšší kategorie

Adam Rzepecki má namířeno do vyšší kategorie

Letošní vicemistr Renault Clio Cupu Adam Rzepecki má v plánu závodit příští rok se silnějšími vozy. To a mnoho dalšího prozradil v našem rozhovoru.

Adame, letos jste se stal vicemistrem Renault Clio Cupu. Jak jste se sezonou spokojen?

Jsem velice šťastný, že jsem se stal vicemistrem. Jsem spokojený, protože v této kategorii má každý stejné auto, stejné pneumatiky a tak dále. Každý měl tedy stejnou šanci dosáhnout toho, čeho jsem dosáhl já. Je škoda, že sezona kvůli koronavirové pandemii neprobíhala hladce. S výsledky, kterých jsem letos dosáhl, jsem ale spokojen.

Na který moment z letošní sezony budete vzpomínat jako na nejlepší?

Nejvíce budu vzpomínat na závody na Hungaroringu, protože jsem do poslední chvíle nevěděl, jestli udržím celkové druhé místo. Bylo to hodně stresující, zvláště pak druhý závod víkendu.

A který moment byl pro vás naopak nejhorší?

Nejhorší bylo, že jsem nezískal žádné pole position a žádné vítězství. Zažil jsem ale nějaké dobré souboje a momenty, což mě těší více než vítězství.

Nebyl jste to ale pouze vy, kdo letos v Renault Clio Cupu hájil barvy vašeho rodinného týmu Basenhurt. Spolu s vámi za něj totiž závodil váš bratr Tomasz Rzepecki. Jaký je pocit závodit proti svému bratrovi? Když spolu na dráze bojujete, přistupujete k němu například jinak než k ostatním soupeřům?

Na trati neexistují žádní přátelé nebo bratři. Když jsem na dráze, nezáleží na tom, proti komu závodím. Každý je pro mě soupeřem, ne bratrem a tak podobně. Občas ale máme strategii prvního a druhého jezdce. Pokud je druhý jezdec pomalejší, musí prvního pustit před sebe a nechat ho jet. Takto jsme to udělali na Slovakiaringu a zafungovalo to skvěle. Získali jsme dvojité pódium (v nedělním závodě – pozn. red.).

Letos vás v celkovém pořadí porazil pouze šampion Tomáš Pekař. Ten během sezony dominoval a vyhrál sedm závodů z osmi. Jak ho hodnotíte jako jezdce a jako člověka?

Tomáš je velmi dobrý závodník. Znám ho mnoho let a zkrátka se stále zlepšuje. Svým závodnickým stylem na mě dělá dojem. Když mám šanci jeho závody sledovat, koukám na to s nadšením. Jsou dva Tomášové – jeden na závodní dráze a druhý mimo závodní dráhu. Na trati je odhodlaný a sebevědomý. Když nezávodí, je to opravdu fajn kluk, se kterým je zábava.

V některých závodech letos Adam Rzepecki Tomáši Pekařovi zatápěl. Foto: Petr Frýba

Co bylo podle vás hlavním důvodem jeho letošní dominance? Co udělalo ten rozdíl mezi ním a jeho soupeři?

Nedělal žádné chyby. Opakování, klid, odhodlání a soustředění jsou ty hlavní věci, které oddělují mistra od ostatních. Tomáš má spoustu zkušeností a díky tomu je nejlepší.

Jaké jsou vaše plány pro sezonu 2021?

Bohužel nebudu mít příležitost získat titul v Renault Clio Cupu. Mým plánem je posunout se výše a závodit se silnějším vozem v polském šampionátu. Možná ale zůstanu i v ESET Cupu. Ale uvidíme, co rok 2021 přinese. Byl bych rád, kdyby byl mnohem lepší než rok 2020.

Titulní fotografie: Basenhurt