Wira a Good Speed Racing se přesunou do GT3

Piotra Wiru a stáj Good Speed Racing budeme i letos vídat v našem šampionátu. Z kategorie GT4 se ale přesunou do GT3.

Loni si v našem šampionátu odbyla svůj debut stáj Good Speed Racing. Tu jsme mohli vídat ve sprintových závodech kategorie GT4, kde s jejím Mercedesem AMG GT4 závodil Piotr Wira. Polák si připsal na konto celkem šest třetích míst a bronzová příčka mu připadla i v konečném pořadí šampionátu.

Wira a Good Speed Racing budou u nás závodit také letos. Už se ale nepředstaví v GT4. Čeká je totiž přesun výše, konkrétně do GT3. I zde zůstanou věrni značce Mercedes. Nasadí vůz Mercedes AMG GT3.

„I pro rok 2021 máme v plánu odjet celou sezonu, tentokrát ale s naším novým autem, kterým je Mercedes AMG GT3. Tento šampionát se nám líbí, protože je velmi dobře zorganizován. Nabízí také zajímavou konkurenci a náročné tratě,“ uvedl tým.

A v nové kategorii rozhodně nehodlá být pouze do počtu: „Naším cílem je samozřejmě vyhrávat. Uvědomujeme si ale, kolik práce máme ještě před sebou a kolik štěstí k tomu bude potřeba,“ dodala stáj.

Vozy Mercedes AMG GT3 byli v loňském ročníku kategorie GT3 úspěšné. Ve sprintu vyhráli šest závodů z celkových osmi. Po dvou prvenstvích si připsali Libor Milota, David Vršecký a Marcin Jedlinski. Ve vytrvalosti pak vyhráli tři ze čtyř závodů. Zatímco v chorvatském Grobniku se radovali Libor Milota se Sergejem Pavlovcem, na Slovakiaringu David Vršecký a Tomáš Enge a na Hungaroringu kraloval Marcin Jedlinski.

Vozy Mercedes AMG GT3 patřily loni v kategorii GT3 ke špičce.