LOADING

Type to search

Novinky

První šampion ESETu, Zoran Poglajen vyhrál Clio Cup IV

PR Srp 8
Share

Renault Clio Cup IV má nového šampiona pro rok 2017. Stal se jím slovinský závodník Zoran Poglajen, který na Slovakia Ringu vybojoval druhé místo a vítězství, což mu stačilo k tomu, aby si v průběžném hodnocení zajistil dostatečný bodový náskok a oslavil titul ještě před posledním podnikem sezony.

Svou vítěznou jízdu zahájil Poglajen hned v úvodu sezony v Maďarsku, kde vyhrál oba závody. Ve stejném duchu pokračoval i na Red Bull Ringu v Rakousku, takže když o uplynulém víkendu přijel na Slovakia Ring, byl jen krůček od celkového vítězství.

„Ve čtvrtečních testech na Slovakia Ringu jsem měl velké problémy s novými brzdami. Byly příliš tvrdé a neměl jsem z nich dobrý pocit. Naštěstí jsme potíže vyřešili a já si mohl znovu užívat jízdu po okruhu. První závod byl velmi zajímavý zásluhou souboje s Matoušem Kubů. Bohužel v šestém kole začalo pršet a nastavení zadní nápravy bylo pro jízdu v dešti velmi špatné. Kubů mi ujel a závod vyhrál,“ popsal Poglajen první závod Clio Cupu.

V tom druhém se znovu utkal s českým jezdcem, ale tentokrát vyšel ze vzájemného souboje vítězně a cílem projel jako první. Na Slovakia Ringu tak nasbíral dostatečný počet bodů, aby ho v tabulce již nikdo nepřekonal.

„Mám za sebou tříletou pauzu a vyhrál titul hned první rok po návratu je naprosto skvělé. Ještě se ukážu v Brně, kde jsem závodil v červnu v italském Clio Cupu, a trať se mi velmi líbila,“ prozradil Poglajen, jenž pomalu spřádá plány na příští sezonu. Podle vlastních slov bude pokračovat v ESET Clio Cupu a rád by vyzkoušel i další závody v Itálii, Španělsku a ve střední Evropě.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *