Josef Záruba vyhrál na domácí půdě

Druhým závodem sobotního programu v rámci ESET Cupu byl sprint sportovních prototypů a vozů GT, který se stal kořistí jak Josefa Záruby v kategorii GTC, tak i Libora Miloty v GT3.

Z prvního místa startoval Libor Milota s Mercedesem AMG týmu GT2 Motorsport. Milota v kvalifikaci ujel svým pronásledovatelům v kategorii GT3 a tak se na startu po jeho boku postavil jeho týmový kolega Dennis Waszek s pohárovým Lamborghini Super Tropheo, pro něhož byl nejvážnějším soupeřem třetí Josef Záruba s novější specifikací Lamborghini Super Tropheo.

Vzhledem k velkému počtu vozů GT a prototypů, byla startovní procedura rozdělena. Nejprve za zaváděcím vozem odstartovaly prototypy v čele s Mirem Konopkou v LMP2. O několik sekund později se rozjely vozy GT.

Milota o své první místo přišel už v první zatáčce, kdy se na první místo protlačil Záruba z týmu Mičánek Motorsport. V další zatáčce se na celkové druhé místo posunul Waszek a Milota se propadl na třetí pozici. Bohužel se dlouho nezávodilo. Ve Schwantzově zatáčce vytekl olej a než traťoví komisaři dali místo do pořádku, uteklo několik minut.

Závodit se začalo až deset minut před koncem. Záruba si udržel vedení a kontakt s ním si udržoval Waszek, na kterého zároveň dorážel Milota. Tato dvojice, byť s odlišnou technikou z jiných kategorií, bojovala po celou dobu závodu. V tomto pořadí však dojeli až do cíle. Pozornost diváků se zaměřila především na zadní pozice, kde se odehrával souboj několika vozů GTC a Gregora Zsiga s BMW M4 GT3. Dramatické a těsné momenty na široké dráze Automotodromu Brno však všichni jezdci zvládli.

Vítězem závodu GTC se tak stal Josef Záruba před Dennisem Waszkem a Clemensem Stadlerem s Porsche 911 GT3 Cp. Kategorii GT3 jasně ovládl Libor Milota, který vyhrál před Petrem Kačírkem s Audi a Gregorem Zsigem s BMW. Vítězství bylo pro českého závodníka důležité, neboť tím stvrdil zisk k titulu, k němuž mířil v průběhu celé sezony. Rovných 136 bodů v hodnocení ESET Cup Series GT je dostatečných k tomu, aby ho v pořadí druhý Gregor Zsigo už nemohl ohrozit.

V kategorii GTX zvítězil Denis Liebl s KTM GTX před Martinem Kochem s KTM GT2. Na třetím místě byl klasifikován Antonín Herbeck. V kategorii D5 podle očekávání vyhrál Miro Konopka s Ligierem JSP2 před synem Maťem s Ligierem LMP3 a Maxem Gripem KTM X-Bow.