Dennis Waszek a Gregor Zsigo zvítězili ve vytrvalostním závodě

Dvojice Waszek-Zsigo ovládla podvečerní vytrvalost na Slovakia Ringu navzdory desetisekundové penalizaci po kontaktu s jiným vozem. Finišující Waszek dokonce bojoval o celkové prvenství s prototypem LMP3.

Z pole-position startoval tým ARC Bratislava s prototypem LMP3. Role startujícího se zhostil zkušený Miro Konopka. Po jeho boku vyrážel do závodu Stanislaw Jedlinski s Ferrari 488 GT3. Za nimi se seřadili Libor Milota s mercedesem a Gregor Zsigo s BMW.

Konopka si hravě udržel vedení, zatímco Jedlinski ztratil druhé místo, na které se posunul Milota. Opatrný start zvolil Gregor Zsigo a rovněž se propadl o několik pozic dozadu. Brzy se ovšem dostal za Jedlinského a ve třetím kolem se mu polského závodníka podařilo předjet i navzdory tomu, že mezi nimi došlo k drobnému kontaktu. Komisaři vyhodnotili jako viníka incidentu právě Zsiga a vůz BMW obdržel desetisekundovou ve výsledkové listině desetisekundovou penalizaci.

Milota nečekaně chyboval v desátém kole závodu a vyjel mimo trať. Zadní kola mercedesu se utopila v hlubokém kačírku a tím veškerá snaha o vítězství skončila. První místo v kategorii GT3 tak připadlo Zsigovi, jenž se měl brzy střídat s Dennisem Waszkem.

Kvůli nebezpečně stojícímu mercedesu vyjel na dráhu safety car, a sice v době, kdy se otevíralo okno k zastávkám v boxech. Krátkodobé stání u mechaniků pořadím zásadně nezamíchalo, nicméně od počátku závodu existovala hrozba deště a všechny týmy měly při ruce i pneumatiky do deště.

Čtvrt hodiny před koncem závodu začalo mírně poprchat, nicméně déšť nezesiloval a jezdci zůstávali na suchých pneumatikách – na čím dál kluzčím povrchu.

Mezitím Dennis Waszek, který za volantem BMW vystřídal Gregora Zsiga, začal stíhat vedoucího Maťu Konopku s Ligierem LMP3. Oba zajížděli téměř totožné časy a rozdíl mezi prototypem a vozem GT3 byl necelé dvě sekundy.

Těsný rozdíl mezi Konopkou a Waszkem však zůstal až do cíle hodinové vytrvalosti a na celkovém pořadí se už nic nezměnilo. Konopkovi podle očekávání zvítězili v celkové klasifikaci, posádka Waszek-Zsigo vyhrála kategorii GT3 před dvojicí Jedlinski-Korzeniowski s Ferrari 488 týmu Olimp. Na třetím místě byl se ztrátou pěti kol klasifikován Libor Milota s mercedesem.

Kategorii GTC dominovali Martin Kaczmarski a Mateusz Lisowski s Porsche 992 GT3 Cup týmu PTT Racing. Za polskou dvojicí dojel Rakušan Clemens Stadler rovněž s Porsche. První tři pozice pro německou značku stvrdili třetím místem Petr Brecka a Karel Neffe.

V kategorii GT4 si pro vítězný pohár dojela dvojice Predrag Šainović a Luca Panizzi s Mercedesem AMG GT4. V kategorii GTX se radoval Christian Wimberger s Lamborghini Huracan.