Tým Olimp Racing slaví další vítězství a stoprocentní úspěšnost ve vytrvalosti

Hodinový vytrvalostní závod na Automotodromu Brno ovládl polský tým Olimp Racing s Audi R8 LMS GT3 posádky Marcin Jedlinski a Mateus Lisowski

Dvojice Jedlinski a Lisowski zajela v kvalifikaci nejrychlejší čas z vozů GT3 před rodinným duem Chladů, nicméně Richard Chlad vyrážel s Audi R8 LMS GT3 z boxové uličky a musel se od začátku prodírat startovním polem. Štefan Rosina s BMW M6 GT3 zajel třetí čas a za ním startovali Tomáš Erdélyi/Marek Fried a Filip Sládečka/Samuel Sládečka.

Marcin Jedlinski vyrazil do závodu v přesvědčivém tempu a bez vážnějších problémů kontroloval čelo až do cíle. O vedoucí pozici přišla černožlutá Audi pouze během střídání v boxech a poté se znovu usadila na prvním místě. Jedlinski tak dokončil vytrvalostní sezonu s maximálním bodovým ziskem a na posledních dvou závodech mu přitom pomáhal kolega Lisowski.

Za polskou dvojicí probíhal souboj mezi Štefanem Rosinou a Filipem a Samuelem Sládečkem s Lamborghini Huracan. V první polovině závodu udávalo tempo stříbrné Lamborghini, ale po zastávkách v boxech se na druhé pozici usadil Rosina s BMW a vydržel na ní až do cíle. Naopak Lamborghini mělo během pitstopu potíže a Filip se Samuelem se propadli dozadu.

Na bronzové příčce dojel Miro Konopka a čtvrtí v kategorii GT3 skončili po skvělé stíhací jízdě Richard Chlad a Richard Chlad jr.

Tomáš Erdélyi a Marek Fried vyhráli závod kategorie GT3 Trophy. Svou suverénní jízdou nedali soupeřům šanci a v pořadí druhý Gregor Zsigo a Lubomír Jakubík tentokrát do bojů o vítězství nezasáhli. Na třetí pozici dojeli v premiéře s vozem Audi R8 GT3 Stefan Wieninger a Petr Fulín.

Petr Fulín mimo jiné startoval s Carolem Wittkem i v Seatu Cupra TCR. Dvojice kategorii cestovních vozů TCR doslova ovládla a přivezla si zasloužené brněnské prvenství před posádkou Mario Klammer/Peter Eibisberger a celkovými vítězi TCR Endurance 2018 Csabou Toth a Gaborem Kismartym Lechnerem.

Ve třídě pohárových vozů GTC vyhrála posádka Filip a Samuel Sládečkovi, které se navzdory potížím v boxech podařilo zvítězit ve své kategorii před Dennisem Waszkem a Maťou Konopkem. Na čtvrté pozici skončil Kurt Wagner, což znamená, že pohárové vozy Lamborghini Huracan obsadily v cíli první čtyři pozice. Nejlepším vozem bez býka ve znaku se stalo Porsche 911 posádky Milan Galáš a Libor Milota týmu GT2 Motorsport.

V rámci ESET Endurance ve třídě D5 vyhrála s prototypem Norma M30 LMP3 posádka Václav Janík/Balazs Volenter z týmu Janík Motorsport.