Marcin Jedlinski zvítězil způsobem start-cíl

Polský závodník Marcin Jedlinski vyhrál první závod ESET Sprint na Red Bull Ringu. Po startu z pole-position uhájil první místo a se svou Audi R8 LMS vedl od prvního do posledního kola. Zpočátku na něj tlačil Richard Chlad jr., ale Jedlinski se mu každým kolem postupně vzdaloval. Chlad jr. se nakonec musel bránit před soupeři za sebou.

Na Chladovo Audi R8 LMS dorážel Josef Záruba s novým Lamborghini Huracan a před svého krajana se dostal v druhé polovině závodu. Obdobně si počínal i Denis Waszek, rovněž s Lamborghini Huracan, který se posunul na třetí místo. Richard Chlad jr. dojel na čtvrté pozici a první pětku uzavřel Jakub Knoll s BMW M6 GT3.

Závod ESET SPRINT tak ovládl Marcin Jedlinski, jenž druhému Zárubovi nadělil sedmnáct vteřin. Záruba z týmu Mičánek Motorsport zároveň vyhrál závod kategorie GTC a upevnil si vedoucí pozici v průběžném pořadí.

Ve třídě GT3 Trophy si pro druhé letošní vítězství dojel Tomáš Erdelyi s postarším modelem BMW Z4 GT3 týmu Šenkýř Motorsport. Za ním byli klasifikováni Lubomír Jakubík s Ferrari 458 a Gregor Zsigo s BMW Alpina B6.

Třídě D5 sportovních prototypů dominoval jezdec týmu Janík ACČR Czech Team – Petr Lisa s Normou M30 LMP3. Na druhém místě skončil jeho týmový kolega Jiří Svoboda.

Závod byl zároveň vypsán i pro populární cestovní vozy specifikace TCR. Tam byly souboje velmi vyrovnané a rozdíly některých jezdců se počítaly na desetiny vteřiny. Závod však s náskokem čtyř a půl vteřiny vyhrál Milovan Vesnič se Seatem Cupra týmu ASK Vesnič. O druhé místo spolu bojovali Jasmin Preisig a Václav Nimč jr. a v cíli je dělilo pouhých šest desetin vteřiny.

Ve třídě ESET Sprint -3500 pak zvítězil Radim Adámek s BMW M3 E36 GTR týmu Horňák-Aditis.