Kouřil v neděli výkon z první jízdy nezopakoval

Dušanu Kouřilovi Jr. se v nedělním závodě cestovních vozů na FIA Motorsport Games ve Vallelunze bohužel nepodařilo navázat na výkon z prvního závodu. Cílem totiž tentokrát projel jako 15.

V sobotním závodě cestovních vozů ve Vallelunze Dušan Kouřil Jr. zazářil. Jeho premiéra na světové scéně pro něj totiž skončila vynikajícím pátým místem.

Nedělní klání již ale pro třetího muže letošního ročníku ESET TCR představovalo o něco větší oříšek. Že nepůjde o žádnou procházku růžovým sadem, naznačila již sobotní druhá kvalifikace. V ní totiž obsadil 13. místo. Na startovním roštu ale nakonec stál o pozici výše, neboť odsun dozadu potkal původně dvanáctého Salema Al Nusifa z Kuvajtu.

Vydělávat pozice se navíc českému závodníkovi dařilo i v úvodu. Zatímco na 11. místo povyskočil díky havárii Masona Filippiho již v zaváděcím kole, start mu vynesl další dvě pozice a najednou figuroval na deváté pozici.

Vstup do závodu se Dušanu Kouřilovi Jr. povedl.

Kvůli kolizi mezi Enricem Betterou a Lucou Engstlerem se ovšem na trať téměř ihned vydal zpomalovací vůz a po jeho návratu zpět do boxů již se pro Dušana závod bohužel tak dobře nevyvíjel. Krátce po restartu jej totiž po kontaktu se švédskou závodnicí Jessicou Bäckman postihl defekt pneumatiky a byl tak nucen absolvovat zastávku v boxech, která jej srazila až na 16. místo.

Ani na této beznadějné pozici se ale nevzdal a ve zbytku závodu byl schopen držet krok s jezdci jedoucími o kolo před ním. V závěru pak povyskočil ještě o jedno místo poté, co havaroval Číňan Žen Dong Žang a postaral se tak o druhou fázi safety caru. Cílovou pásku tedy nakonec proťal jako 15.

Co se týče druhého závodníka se zkušenostmi z ESET V4 Cupu, Václav Šafář si v hlavním závodě F4 polepšil oproti sobotnímu klání o dvě pozice a ve výsledkové listině obsadil 12. příčku.

Pro Václava Šafáře skončil premiérový ročník FIA Motorsport Games 12. místem.

titulní fotografie: SRO/Kevin Pecks-1VIER