Ve vytrvalostních závodech je stále ještě o co bojovat

Ve vytrvalostních závodech je stále ještě o co bojovat

Tradiční hodinová vytrvalost má v řadě kategorií rozhodnuto. Na finálovém závodě na Automotodromu Brno se tak pozornost zaměří především na skupinu pohárových vozů GTC, kde jsou karty stále ještě otevřené.

Ve startovním poli vozů GT3 letos dominuje Marcin Jedlinski s Audi R8 LMS GT3 týmu Olimp. Polský jezdec vyhrál všechny závody sezony a předčasně si zajistil titul. I kdyby Jedlinski nezískal v Brně jediný bod, nikdo ho už z čela tabulky nesesadí. Nejblíže mu je paradoxně jeho týmový kolega ze slovenské vytrvalosti Mateusz Lisowski, který drží průběžné druhé místo se ztrátou šedesáti bodů na Jedlinskiho.

I v kategorii GT3 Trophy je prakticky rozhodnuto. První pozici má Lubomír Jakubík s 82 body, jen o pět bodů méně má Gregor Zsigo, nicméně oba jsou při vytrvalostních závodech týmoví kolegové a společně startují s jedním vozem. Zsigo tak Jakubíka bodově nepřekoná a třetí v pořadí Tomáš Erdélyi ztrácí na Jakubíka 22 bodů, což by mu ani při vítězství, čili zisku dvaceti bodů, na titul ve vytrvalosti nestačilo.

Celkové prvenství ve vytrvalosti si zajistila i dvojice Csaba Toth a Gabor Kismarty-Lechner. Se Seatem Leon v kategorii cestovních vozů TCR dojeli až na jednu výjimku vždy na stupních vítězů, přičemž dvakrát vyhráli. Oba mají po 80 bodech a jejich nejbližším konkurentem je Martin Ryba s 35 body. I zde je tak ještě před finálovým závodem definitivně rozhodnuto.

Všechny oči se proto budou upínat na bitvu pohárových vozů kategorie GTC. Čelo okupuje rodinné duo Miro Konopka a Maťo Konopka s Lamborghini Huracán. Dvojice má na kontě 55 bodů, přičemž v pořadí druhý Dennis Waszek, rovněž s Lamborghini Huracán, v průběhu sezony nasbíral 44 bodů a k zisku kýženého vytrvalostního titulu ho tak dělí jen devět bodů. Matematickou šanci má i v pořadí třetí posádka – Milan Galáš a Libor Milota s Porsche 911, která na Konopky ztrácí 17 bodů.

Průběžné pořadí ESET ENDURANCE

COMMENTS