Václav Nimč jr. a Milovan Vesnič si přerozdělili výhry v ESET TCR

Václav Nimč jr. a Milovan Vesnič si přerozdělili výhry v ESET TCR

Třetí závodní víkend ESET TCR se tentokrát konal na chorvatském okruhu Grobnik, kde řada pilotů startovala vůbec poprvé, a kromě neznámé tratě čelila i vysokým teplotám vzduchu.

Po sobotním závodu propukla u týmu Křenek Motorsport velká radost, kde se vůbec prvního vítězství dočkal Václav Nimč jr. Mladý závodník si velmi rychle osvojil neznámou trať a svým soupeřům v kategorii TCR doslova uletěl.

„Jsem za výsledek velmi rád, ačkoliv jsem byl velmi nervózní, abych neudělal chybu, nebo aby vydrželo auto. Nakonec se to ale povedlo. Na druhou stranu jsem si vědom toho, že nebýt problémů Milovana Vesniče, cesta za výhrou by nebyla tak snadná,“ prohlásil Nimč jr., jedoucí s vozem Audi RS3 LMS.

Na druhém místě byl klasifikován Opel Astra TCR Rakušana Tessitora. Třetí dojel Csaba Tóth se Seatem Cupra týmu Zengö Motorsport. Až na čtvrté pozici projel po potížích lídr průběžného pořadí Milovan Vesnič z týmu ASK Vesnič. V nedělním závodě si však srbský pilot spravil chuť.

V úvodu druhé jízdy svedli Vesnič a Nimč jr. krásný souboj, nicméně Vesnič v Seatu Cupra po několika kolech ujel svému českému pronásledovateli a po suverénní jízdě převzal pohár pro vítěze. Nimč si pak po sobotním vítězství odnesl i pohár za druhé místo. Na stupních vítězů je ještě doplnil Rakušan Tessitore s Opelem Astra.

Cestovní speciály kategorie TCR se rovněž zúčastnily vytrvalostního závodu. V kategorii TCR si pro vítězství dojela posádka Peter Eibisberger–Mario Klammer s Opelem Astra před dvojicí Csaba Töth – Gábor Kismarty se Seatem Cupra.

„S výsledkem jsem velmi spokojen, stále vedeme šampionát a do konce sezony zbývají dva závody na Slovakia Ringu a v Brně. Zároveň jsem velmi spokojený s pneumatikami Hankook, které vytrvalost perfektně zvládají. Svůj nejrychlejší čas jsem zajel ve svém jedenáctém kole, a to jsem byl druhým jezdcem v autě, takže jde vidět, že pneumatiky mají výdrž,“ řekl v cíli Gábor Kismarty.

ESET TCR 1. závod

  1. Václav Nimč – Audi RS3 LMS TCR
  2. Tessitore – Opel Astra TCR
  3. Csaba Tóth – Seat Cupra TCR

ESET TCR 2. závod

  1. Milovan Vesnič – Seat Cupra TCR
  2. Václav Nimč – Audi RS3 LMS
  3. Tessitore – Opel Astra TCR

ENDURANCE

  1. Reter Eibisberger–Mario Klammer – Opel Astra TCR
  2. Csaba Töth–Gábor Kismarty – Seat Cupra TCR

COMMENTS