Tým Orlen Janík Motorsport opět dosáhl na stupně vítězů, mechanici ale pracovali přes noc

Tým Orlen Janík Motorsport opět dosáhl na stupně vítězů, mechanici ale pracovali přes noc

Tým Orlen Janík Motorsport letos opět startuje s vozem KTM X-BOW GTX. Ani třetí podnik ESET Cupu se však neobešel bez potíží, které musela česká stáj řešit.

Na Slovakia Ringu se za volantem bíločerveného KTM objevovali Petr Koukola a Václav Janík. Koukola startoval ve sprintu, zatímco ve vytrvalosti se o kokpit dělil s Václavem Janíkem. V sobotním sprintu dojel Koukola v kategorii GTX druhý.

Bohužel v druhé polovině sobotního vytrvalostního závodu začal posádce Koukola – Janík stávkovat motor. I přes technické potíže však dojeli do cíle na čtvrtém místě. Mechanikům se podařilo přes noc závadu vyřešit a Koukola si v neděli dojel pro třetí místo.

„Byl to další náročný víkend. Bohužel výsledek v endurance ovlivnila ztráta výkonu motoru poté, co jsem převzal auto od Petra. Do té doby jelo KTM na výbornou. Je to škoda, protože jsme chtěli bojovat o co nejlepší pozici. Veliký dík patří mechanikům, že dokázali rychle najít závadu, vyměnit potřebné díly sání na motoru a tím vrátili jeho výkon. Toho dokázal využít Petr v neděli, když byl absolutně sedmý a již s přehledem porazil i cupová Porsche,“ řekl Václav Janík, pilot a šéf týmu v jedné osobě.

Petr Koukola byl nakonec se slovenským závodním víkendem spokojený. „Po oba dny jsem si krásně zazávodil. V endurance postupně naše KTM začalo ztrácet výkon, což se naplno projevilo při stintu Vaška. Je to škoda. Ale vynahradili jsme si to druhý den, kdy jsem si sprint vážně užil. Ze Slovakia Ringu vezeme další cenné body, to je také důležité,“ prohlásil závodník.