Šenkýř Motorsport: Úspěšné starty v ESET Cupu po dvouleté pauze

Šenkýř Motorsport: Úspěšné starty v ESET Cupu po dvouleté pauze

Brněnská stáj Šenkýř Motorsport se po dvouleté odmlce vrátila do ESET Cupu. Nasadila dva vozy na úvodním podniku na okruhu Balaton Park a přijela i na Red Bull Ring. Tím však tým Roberta Šenkýře svou účast neuzavírá. Právě naopak, mají dostatek vozů a především jezdců, kteří chtějí závodit.

Na obou úvodních podnicích nasadila stáj Šenkýř Motorsport dva vozy. Porsche 922 Cup pro Radka Kolaříka a BMW M4 GT4 pro Rudolfa Beňa. „Ačkoliv Rudolf Beňo startuje pod přihláškou Aries Racing, jedná se o naše auto a staráme se o provoz,“ vysvětloval Robert Šenkýř.

Tým tak rozprostřel síly na dva vozy ve dvou kategoriích a pokaždé se dařilo. Kolařík zaznamenal v GTC1 třetí místo ve sprintu v Maďarsku a stejné umístění přidal i v rakouské vytrvalosti. Beňo proměnil čtyři starty v GT4 ve sprintu ve čtveřici druhých míst a ve vytrvalostních závodech dosáhl společně s Richardem Gondou na druhé místo i vítězství.

Tým Šenkýř Motorsport uvidíme i v následujících závodech letošní sezony. Základnu jezdců má totiž velmi širokou.

„V týmu máme dvanáct aut a jedenáct jezdců. Celou zimu jsme trénovali ve Španělsku a s jezdci udělali závodní licence. Postupně přemýšlíme, kde budou jezdit. Někteří jen trénují, jiní startují v amatérských závodech a další už jsou zralí na to, aby odjeli nějaký větší závod, jako třeba Radek Kolařík v ESET Cupu. Takže na domácích závodech v Mostě a Brně, a také na Slovakia Ringu, bychom naši flotilu ještě rozšířit,“ dodává Robert Šenkýř, který se mimo jiné, jako jezdec, zúčastní závodu 3h Classic Rennen v rámci 24h Nůrburgring, kde pojede s vozem Volvo 240i Turbo (1986) a kolegy Richard Gonda, Tomáš Erdélyi.