Jakub Knoll a Josef Záruba si s lamborghini dojeli pro vítězství

Jakub Knoll a Josef Záruba si s lamborghini dojeli pro vítězství

V pořadí čtvrtý vytrvalostní závod letošní sezony se na konci července konal na okruhu Lausitzring v Německu. V rámci ESET Cupu dojela na absolutním prvním místě posádka Jakub Knoll a Josef Záruba s Lamborghini SuperTropheo týmu Mičánek Motorsport.

Do pátečního vytrvalostního závodu startovala z nejvýhodnějšího postavení posádka Gregor Zsigo a Dennis Waszek s BMW M6 GT3 týmu Racing Trevor. Jejich největší konkurent v kategorii GT3 Antal Zsigo s novější verzí BMW M4 GT3 startoval až za nimi, nicméně v úvodní fázi závodu se dostal před startujícího Gregora Zsiga a ujal se vedení nejen kategorie GT3, ale i ESET Cup Endurance.

Poklidný závod však po několika minutách narušil safety car, který strávil na trati dlouhé minuty. Když se nakonec vrátil na pitlane a kolem okruhu zavlály zelené vlajky, zbývalo posledních třicet minut závodu a na jezdce čekaly zastávky v boxech.

Ty zamíchaly pořadím na čele závodu a na první místo dostala posádka Knoll – Záruba. Antal Zsigo pak dlouho bránil svou pozici před dotírajícím Dennisem Waszkem, ale dvojice vozů BMW z týmu Racing Trevor si nakonec po krásném souboji vyměnila pořadí a Waszek začal výrazně dohánět před ním jedoucího Zárubu. Lídr kategorie GTC si však svou pozici pohlídal a Waszka nechal za zády. Vítězem GTC se tak stali Knoll se Zárubou, v GT3 se radovali Gregor Zsigo s Dennisem Waszkem, na druhém místě v GT3 skončil Antal Zsigo.

S KTM GTX týmu Carlin Racing startovala dvojice Viktor Mráz – Adam Kout a po 60 minutách oslavila prvenství v kategorii GTX, byť jednoduché to rozhodně neměli. S KTM GTX startovala i posádka Petr Koukola – Václav Janík z týmu Orlen Janík Motorsport. Na finišujícího Mráze hodně dotíral Janík, ale na jejich pořadí se v cíli už nic nezměnilo.

V kategorii GTC1 pak s vozem Porsche 991 Cup zvítězil Bob Bau.