ESET Cup pokračuje: Souboj o body se přesouvá na Lausitzring

ESET Cup pokračuje: Souboj o body se přesouvá na Lausitzring

ESET Cup pokračuje o nadcházejícím víkendu čtvrtým podnikem letošní sezony. Jezdci tentokrát vstoupí na neprobádané území v podobě německého okruhu Lausitzring, kde se střetnou v dalším souboji o body do šampionátu.

Závodní víkend ESET Cupu bude stejně jako na Red Bull Ringu společný s šampionátem P9 Challenge. Diváci se tak mohou těšit na atraktivní sprinty i vytrvalost s početným seznamem sportovních vozů několika kategorií.

V GT3 nebudou v rámci ESET Cupu chybět aktuální lídři průběžného hodnocení. Adam Konopka s Lamborghini Huracan GT3 a Antal Zsigo s BMW M4 GT3 mají shodný počet bodů a v tabulce zaujímají první místo. V této kategorii je na startu ještě doplní Gregor Zsigo s BMW M6 GT3, který je v průběžném hodnocení na pátém místě.

Na Lausitzringu uvidíme i dvojici vozů Lamborghini Super Tropheo kategorie GTC. Stáj Mičánek Motorsport nasadí italský stroj pro Libora Dvořáčka, zatímco stáj GT2 Motorsport bude opět reprezentovat lídr průběžného pořadí Dennis Waszek.

V kategorii GTC1 pro pohárové vozy Porsche 911 uvidíme Huberta Darmetka z PTT Racing. Polský závodník vede bodové hodnocení před Petrem Breckou z GT Sports Technology. I ten si závodění na Lausitzringu nenechá ujít.

V kategorii GTX bude chtít první místo v tabulce udržet Petr Koukola s KTM týmu Orlen Janík Motorsport. Proti sobě bude mít Antonína Herbecka s jeho červenou Pagani Zondou. V poli se představí i dvojice vozů Lotus Exige V6, jeden pro Gábora Tima, druhý pro Rolanda Andraczeka. Svůj prototyp Ligier LMP2 pak do Německa přiveze Miro Konopka.

Mnohonásobný slovenský šampion Miro Konopka nastoupí i do vytrvalostního závodu, řídit však bude Lamborghini Huracan. Startovní listina v Endurance je téměř totožná jako ve sprintu s tím rozdílem, že do lamborghini týmu Mičánek Motorsport usedne Jakub Knoll, Darmetka a Brecku pak v jejich porsche doplní Mateusz Lisowski, resp. Karel Neffe.

S KTM GTX vyjedou do hodinové vytrvalosti Viktor Mráz s Adamem Koutem. Jejich soupeři budou s KTM GTX posádka Petr Koukola a Václav Janík.

Závodní víkend ESET Cupu se tentokrát koná od pátku do soboty. V pátek je na programu první sprint a podvečerní vytrvalost. V sobotu odpoledne vystartují jezdci do druhého sprintu.

EVENT INFO:
Timetable V4
Entrylist