Antal Zsigo pokračuje ve vítězném tažení a přebírá vedení v průběžném pořadí

Antal Zsigo pokračuje ve vítězném tažení a přebírá vedení v průběžném pořadí

Slovenský závodník Antal Zsigo zahájil sobotní den vítězstvím v prvním sprintu ESET Cupu na Lausitzringu. Jezdec týmu Racing Trevor ovládl kategorii GT3 a vyhrál čtvrtý závod po sobě. Tím se dostal do průběžného vedení jezdců.

ESET Cup poprvé v historii zavítal na německý Lausitzring, kde se odehrál čtvrtý podnik letošní sezony. Oba sprintové závody byly naplánovány na závěrečný sobotní den. Do prvního sprintu vyrazili jezdci už dopoledne. Z nejvýhodnějšího postavení v rámci ESET Cupu startoval Antal Zsigo s BMW M4 GT3 týmu Racing Trevor. Druhý nejrychlejší kvalifikační čas zajel Antonín Herbeck s Pagani Zonda kategorie GTX.

Když na hlavní rovince Lausitzringu zhasly červená světla a bylo odstartováno, už v prvním kole se do vedení závodu dostal Herbeck před Zsigem, Dennisem Waszkem s Lamborghini SuperTropheo týmu GT2 Motorsport a Alexem Tlustým s Praga R1 kategorie GTX-P. Čtveřice jezdců ESET Cupu tak jezdila v těsném sledu za sebou, každý na prvním místě ve své kategorii.

O několik kol později se Zsigo dostal před Herbecka, nicméně na jejich pořadí v rámci kategorií to nemělo vliv. Čtveřice nadále jezdila v těsném sledu, s odstupem za nimi kroužil Petr Brecka s Porsche 911 týmu GT Sports Technology jako lídr kategorie GTC1.

Do cíle se už pořadí v jednotlivých kategoriích neměnilo a vítězem GT3 se stal Antal Zsigo. V GTX triumfoval Herbeck před Petrem Koukolou s KTM GTX týmu Orlen Janík Motorsport a dvojicí Lotusů Exige V6 Gábora Tima a Rolanda Andraczeka.

V GTC se dočkal vavřínu Waszek před Liborem Dvořáčkem s Lamborghini SuperTrohpeo týmu Mičánek Motorsport. V GTC1 triumfoval Brecka před Bobem Bauem. V GTX-P vyhrál Alex Tlustý.