LOADING

Type to search

Novinky

Vzhůru do Rakouska, ESET MMSR pokračuje druhým podnikem sezony

PR Kvě 5
Share

ESET MMSR míří na rakouský okruh Red Bull Ring, kde se ve dnech 18.–20. května uskuteční druhý podnik tohoto šampionátu. Na oblíbené trati se představí tradiční sestava ESET MMSR v podobě cestovních a sportovních vozů a samozřejmě formulí.

Na bohatě obsazené startovní pole se můžeme těšit v ESET Sprint, kde se objeví řada vozů specifikace GT3 od Audi R8 LMS, přes BMW M6 a Z4, Lamborghini Gallardo nebo Porsche 911. K přímému souboji je vyzve Josef Záruba s nejnovějším pohárovým Lamborghini Huracán, který už v Maďarsku ukázal, že může bojovat o absolutní vítězství.

ESET Sprint doplní i početná řada cestovních vozů TCR. Světově oblíbená specifikace si našla cestu i do ESET MMSR a na Red Bull Ring dorazí desítka těchto vozů značek Renault, Audi, Seat, Alfa Romeo, Opel a Honda. Dalšími kategoriemi v ESET Sprint budou D5 (prototypy) a vozy s obsahem do 3500 ccm. Celkově figuruje na přihlášce třicítka závodních speciálů.

Ještě o několik automobilů navíc má startovní listina malého sprintu, kterou tvoří zejména pohárové vozy Renault Clio a Chevrolet Cruze.

V sobotní podvečer se uskuteční tradiční hodinová vytrvalost, do níž odstartuje většina pole z ESET Sprint. Závod navíc doplní i vozy z rakouského seriálů, takže se očekává souboj více než čtyř desítek vozů.

V Rakousku samozřejmě nebudou chybět ani monoposty. O pomyslné vavříny se poperou jezdci v kategorií Formule 3 a Formule 3 Trophy. I zde diváci uvidí bohaté startovní pole, doplněné o rakouský šampionát.

Red Bull Ring je dalším okruhem v kalendáři ESET, jenž pravidelně hostí Mistrovství světa formule 1. Dráha o délce 4318 je příznačná pro dlouhé rovinky a jen devět zatáček. Startovní rovinka je dlouhá 650 metrů a na jejím konci čeká na jezdce ostrá pravotočivá Castrol, vedoucí na klikatící se rovinku ústící do další pravé zatáčky jménem Remus. Tato místa jsou pro jezdce nejlepší příležitostí k předjetí, ať už jedou s vozy GT3, pohárovými automobily nebo s monoposty.

Časový harmonogram – Testy
Časový harmonogram –  Závodní víkend

Startovní listiny:

ESET MMSR Sprint +2000
ESET MMSR Sprint -2000
ESET MMSR ENDURANCE
L21 Formula

Tags:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *