Vytrvalost patřila Milotovi s Pavlovcem

Ve vytrvalostním závodě si dojela pro vítězství posádka Libor Milota-Sergej Pavlovec. Na druhém místě skončil Miro Konopka, který ovládl kategorii GTC, a třetí pozici obsadil Daniel Skočdopole. V TC-3500 slavili Bartlomiej Mirecki se Szymonem Jablonskim a v GT4 Tomáš Miniberger s Petrem Lisou.

Stáji GT2 Motorsport přinesla sobota hned dva triumfy. Po vítězství Libora Miloty ve sprintu se tým mohl radovat také v hodinovém vytrvalostním klání, kde jeho Mercedes AMG GT3 opět dominoval. Nyní to ovšem nebyl pouze Milota, kdo usedl za volant. V tomto případě se o prostor strávený na závodní dráze dělil se Sergejem Pavlovcem.

„Dnes to bylo poměrně snadné vítězství. Mechanici v GT Sports Technology odvedli výbornou práci a připravili nám skvělé auto. Ve vytrvalosti jsem startoval se Sergejem, který se ukázal jako správný parťák. Zkušený, rychlý, zkrátka profesionál. V porovnání s loňským rokem se nám podařilo zrychlit o celou sekundu, což jasně ukazuje, jak velký kus cesty jsme ušli,“ uvedl Milota.

Za vítězi celkového hodnocení a zároveň kategorie GT3 skončil Miro Konopka. Pilot stáje ARC Bratislava se mohl pro změnu těšit z triumfu v GTC.

Ke třetí příčce měl po dlouhou dobu našlápnuto Daniel Skalický. Po potížích v závěru se ale propadl na čtvrté místo a cestu k bronzovým vavřínům otevřel Danielu Skočdopolemu, který nabídnuté příležitosti využil.

V TC-3500 slavili Poláci. Zvítězila dvojice stáje BM Racing Team ve složení Bartlomiej Mirecki a Szymon Jablonski. GT4 patřilo týmu RTR Projects. Za volantem jeho KTM X-Bow se střídali Tomáš Miniberger s Petrem Lisou.