Vytrvalost GT4 patří Minibergerovi

Vytrvalostnímu hodnocení třídy GT4 kraluje po úvodních dvou podnicích jezdec stáje RTR Projects Tomáš Miniberger.

Druhou polovinu letošní sezony bude zahajovat v roli průběžného lídra vytrvalostní klasifikace třídy GT4 Tomáš Miniberger. Byl to totiž právě závodník reprezentující tým RTR Projects, kdo si ze závodů v Grobniku a na Slovakia Ringu odnesl nejvíce bodů – konkrétně 21,5.

Prvních 12,5 vyneslo Minibergerovi chorvatské klání. V něm si totiž spolu s Petrem Lisou dojel pro vítězství. Na stupně vítězů ale český jezdec vystoupil rovněž na Slovensku. V tomto případě z toho byla stříbrná příčka a zisk devíti bodů. Na cestě za tímto výsledkem se o prostor strávený za volantem vozu KTM X-Bow GT4 dělil s Filipem Sajlerem.

Miniberger ale rozhodně nebude mít ve zbývajících dvou závodních víkendech na růžích ustláno. Dá se očekávat, že zejména Ferenc Ficza mu nic nedaruje. Také Maďar hájící barvy stáje Trevor Racing dosáhl umístění na stupních vítězů v obou dosavadních závodech. Zatímco v Grobniku si spolu s Gregorem Zsigem dojel pro bronz, na Slovakia Ringu mohl slavit společně s Lubomírem Jakubíkem vítězství. Za Minibergerem Ficza momentálně zaostává o pouhý jeden a půl bod.

Nejlepší trojici uzavírají již zmínění Petr Lisa a Lubomír Jakubík. Ti mají na kontě 12,5 bodu za prvenství z Grobniku (Lisa), respektive Slovakia Ringu (Jakubík) a sdílejí bronzovou příčku.

Další vytrvalostní měření sil třídy GT4 proběhne již příští víkend. Během něj se bude závodit na Automotodromu Brno.