LOADING

Type to search

Novinky

Vítězem Twingo Cupu byl dodatečně korunován Tomaž Trček

PR Srp 8
Share

Tradiční dramatické momenty nabídl závěrečný závod víkendové Velké ceny Slovenska. Úkolu finálového sprintu dne se zhostil Twingo Cup, který je zárukou napínavých situací a nezřídka dochází i ke kolizím. Nejinak tomu bylo i na Slovensku.

Z pole-position vyrazil do závodu vítěz sobotní jízdy Gašper Dernovšek, který v souboji o nejrychlejší měřený čas překonal bratrskou dvojici Kramerových. Dernovšekovi však vypálil rybník Alfred Kramer a od prvního kola se zhostil vedení. Průběh závodu se samozřejmě vyznačoval častými předjížděcími manévry, které ale vyústily i v havárie. Právě Alfred Kramer a Dernovšek obdržely po závodě třicetivteřinovou penalizaci a přišli o dobré umístění. Nejvíce to mrzelo Alfreda Kramera, jenž projel cílem na prvním místě s náskokem 0,041 sekundy před Tomažem Trčkem. Půlminutovou penalizací se ale propadl na páté místo před druhého hříšníka Dernovšeka.

Závod tak vyhrál Tomaž Trček s pětivteřinovým náskokem před Jakou Marinšekem a třetím Stefanem Kramerem, který je v průběžném hodnocení těsně za Trčkem a jen pár bodů před bratrem Alfredem

Výsledky
1. Tomaž Trček
2. Jaka Marinšek
3. Stefan Kramer

Tags:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *