Ve slovenských závodech Twingo Cupu si rozdělili vítězství Glazer a Lantos

Závody kategorie Twingo Cup na Slovakiaringu přinesly dva různé vítěze. Zatímco v sobotu byl nejlepší Luka Glazer, nedělní klání patřilo Szabolcsi Lantosovi. V čele průběžného pořadí zůstává Nik Stefančič.

Součástí předposledního letošního podniku na Slovakiaringu byly i závody kategorie Twingo Cup, která pravidelně přináší nejvyrovnanější závody našeho seriálu. Zatímco první víkendová jízda se konala v sobotu, druhá byla na programu v neděli.

Nejvíce radosti mohl mít po prvním víkendovém závodě Luka Glazer. Slovinec porazil o pouhých 307 tisícin sekundy srbského jezdce Mihajla Milenkoviče, který se musel spokojit se druhou příčkou. Na stupně vítězů se podíval také třetí Luka Grm, který za Glazerem zaostal o 471 tisícin sekundy. Do rozestupu jedné sekundy se vešli i čtvrtý Matej Ivanuša (+0,554) a pátý David Stušek (+0,672).

Zatímco sobota patřila Lukovi Glazerovi, po nedělním závodě vystoupil na nejvyšší stupeň Szabolcs Lantos. Maďarský jezdec si tak výrazně polepšil v porovnání se svým sobotním vystoupením, které pro něj skončilo 15. místem. Druhý dojel se ztrátou 207 tisícin sekundy na Lantose Matej Ivanuša a třetí místo obsadil vedoucí muž šampionátu Nik Stefančič. Slovinec si tak spravil chuť po prvním závodě víkendu, který nedokončil.

Sobotní vítěz Luka Glazer v neděli šachovnicovou vlajku nespatřil. Druhý nejlepší jezdec ze soboty Mihajlo Milenković obsadil šestou příčku a Luka Grm, který bral v sobotu bronz, se umístil v neděli jako pátý.

V akci jsme opět viděli i Mihajla Maldenoviče, který závodí s podporou projektu ESET Race Star. Ten na Slovakiaring přijížděl po velmi vydařeném vystoupení při červencovém podniku v chorvatském Grobniku, kde vyhrál oba závody. První slovenský závod Mladenovičovi štěstí nepřinesl, neboť do jeho cíle nedojel. Ve druhé jízdě skončil čtvrtý.

Úvodní foto: Petr Frýba