Úvodní GT3 sprint patřil Marcinovi Jedlinskému

V úvodním sprintu kategorie GT3 si dojel pro vítězství Marcin Jedlinski. V GTC triumfoval Maciej Blažek, v GT4 Matěj Pavlíček a v D5 Miro Konopka.

Marcin Jedlinski zahájil letošní sezonu stejným způsobem, jakým ukončil tu loňskou – vítězstvím. Polák v barvách stáje Olimp Racing neměl během úvodního sprintu kategorie GT3 konkurenci. Po startu z pole position podal dominantní výkon a projel pod šachovnicovou vlajkou jako první.

Olimp Racingu ale neudělal radost pouze Marcin Jedlinski. Stáj se totiž mohla radovat také z výkonu Marcinova otce Stanislawa Jedlinského. Ten dorazil do cíle jako druhý a zajistil tak polskému týmu dvojité vítězství. Další skvělý výsledek si připsala mladičká Aliyyah Kolocová. Závodnice stáje Buggyra Zero Mileage Racing obsadila v kategorii GT3 třetí příčku. Smolně začala nová sezona pro úřadujícího šampiona GT3 sprintu Gregora Zsiga, který kvůli technickým problémům odstoupil.

V kategorii GT4 začali sezonu vítězně loňští šampioni ze stáje RTR Projects. V úvodním závodě letošní sezony totiž triumfoval Matěj Pavlíček. Druhý dojel Grega Šimunovič a třetí pozici obsadil loňský vicemistr GT4 sprintu Ferenc Ficza.

V GTC triumfoval Maciej Blažek. Druhý dojel Adam Rzepecki a třetí István Bóta. V hodnocení D5 zvítězil Miro Konopka ze stáje ARC Bratislava. Druhý skončil Václav Janík a třetí Jacek Zielonka.