LOADING

Type to search

Novinky

Třetí podnik ESET V4 Cup řádně zdramatizovaly rozmary počasí

PR Čvc 7
Share

Naprosto odlišné počasí ve dvou dnech zažili účastníci třetího podniku ESET V4 Cupu v chorvatském Grobniku. Sobotní závody doprovázelo krásné letní počasí s třicetistupňovými teplotami, tak typickým pro tuto turisty vyhledávanou jihoevropskou zemi. Jenže v neděli se situace obrátila o 180 stupňů, nad okruhem se honila šedá, vodou nacucaná oblaka, která každou chvíli spustila na trať provazy vody.

Takže zatímco v sobotu se jezdilo za sucha a krásného počasí, v neděli to bez pneumatik se vzorkem v žádném případě nešlo. Na druhou stranu dala mokrá dráha vyniknout jezdeckým talentům. Ve sprintu na suchu dominoval vozům GT3 Marcin Jedlinski s Audi R8 LMS, na kterého Richard Chlad se starší verzí Audi R8 zkrátka nestačil. Jenže v neděli se situace obrátila a Chlad předvedl bravurní výkon, korunovaný druhou výhrou v sezoně a upevněním prvního místa v průběžném hodnocení před Jedlinskim. Skvěle si počínal i Libor Milota, jenž si v obou závodech odnesl pohár za třetí, resp. druhé místo.

Hodně napínavým momentům přihlíželi diváci při závodech ESET TCR. Jáchym Galáš vodil po dráze svůj VW Golf se strojovou přesností a jediný, kdo ho mohl ohrozit v cestě za triumfem byl lídr průběžného pořadí Milovan Vesnič se seatem. Naneštěstí Vesniče o jakoukoliv šanci připravil defekt pneumatiky. V druhém závodu už však neponechal nic náhodě, skvěle odstartoval a držel se pevně na čele, zatímco jeho soupeři občas v průtrži mračen vycestovali mimo asfalt. Však také musel být závod předčasně ukončen, protože v závěrečných minutách se na trať spustily provazy vody a nebylo možné pokračovat.

Voda na trati prospívala i Andreovi Colovi v závodě formule 3. V sobotu na suchu nestačil na vítězného Beckhäusera, ale v neděli byli jejich síly naprosto vyrovnané. Cola byl vlastně o pár setin vteřiny rychlejší, v kvalifikaci si vyjel pole-position a v závodě zajel nejrychlejší kolo. Jen na startu měl Beckhäuser o něco rychlejší reakci a dostal se do čela, což se ukázalo jako klíčové. Cola se po celých 25 minut snažil protlačit na čelo, ale český pilot perfektní defenzivní stopou první místo uhájil a vyhrál i druhý závod. Ve formuli Renault vyhrál první závod lídr průběžného pořadí Robert Hefler, ale na mokru vynikal obhájce titulu Bartlomiej Mirecki, který už v minulosti ukázal, že mu jízda na vodě svědčí, a v neděli vyhrál svůj první letošní závod.

Nutno podotknout, že všichni jezdci si za nedělní výkony zaslouží uznání. Michal Makeš v Clio Cupu vyhrál jak na suchu, tak na mokru. Nicméně v neděli mu byl opravdu silným soupeřem Zoran Poglajen, který s českým lídrem Clio Cupu sváděl urputný boj. Natolik se jejich soupeření přiostřovalo, že v předposledním kole mezi nimi došlo k nehodě a Poglajen se ocitl ve štěrkové zóně. I druhý závod tak vyhrál Michal Makeš.

Dvěma starty a dvěma výhrami se může pochlubit i Wolfgang Kriegl v Cruze Cupu.  Naopak rozmanitost na stupních vítězů byla k vidění v kategorii TC-3500, kde sobotní závod vyhrál Gábor Kismarty-Lechner a nedělní dobrodružství na mokru vyšlo nejlépe Nemanjovi Milovanovičovi.

PRŮBĚŽNÉ HODNOCENÍ
Sprint
Endurance
ESET TCR
ESET V4 CUP – JUNIOR TROPHY

Tags: