Stanislaw Jedlinski a Krystian Korzeniowski dominovali podvečerní vytrvalosti

Polské duo Stanislaw Jedlinski a Krystian Korzeniowski týmu Olimp Racing dovedli žluté Audi R8 LMS GT3 k vítězství prvního vytrvalostního závodu sezony.

Poslední sobotní závod na Hungaroringu patřil hodinové vytrvalosti, do které startoval tým Olimp z prvního místa. Nicméně ještě v prvním kole se Audi propadlo až na čtvrté místo a vedení převzal Antonín Herbeck s Pagani Zondou. Ovšem jen na krátko a čelo závodu převzal Dennis Waszek s novým BMW M4 GT3, které sdílel s Gregorem Zsigem. Herbeck mezitím havaroval a za pár okamžiků se mimo trať ocitlo i Lamborghini týmu Mičánek Motorsport. Jenže zatímco Herbeck už po havárii nemohl pokračovat, dvojice Bronislav Formánek a Jiří Mičánek dál pokračovala v závodě.

Jedlinski s Korzeniowskim závodu dominovali. Po hodině, v níž absolvovali 29 kol, projeli cílem na prvním místě s náskokem více než minuty před Formánkem s Mičánkem, kteří kromě celkově druhé pozici vyhráli i svou kategorii GTC.

V rámci kategorie GT3 dojela na druhém místě posádka Dennis Waszek-Gregor Zsigo týmu Racing Trevor. Stříbrnou příčku v GTC brala dvojice Petr Brecka a Karel Neffe s Porsche 911 GT3 Cup týmu GT Sports Technology.

Matěj Pavlíček a Josef Knopp podle očekávání ovládli kategorii GT4. S KTM vévodili závodu a porazili i papírově silnější vozy z jiných kategorií. Na druhém místě v GT4 skončil nováček Petr Švantner s BMW M4 GT4 týmu Šenkýř Motorsport. Pro Švantnera, který jel hodinovou vytrvalost poprvé, jde o velmi solidní výsledek. Třetí místo obsadila dvojice Luca Panizzi a Predrag Šainović s Mercedesem AMG GT4 týmu Lema Racing.