První sprint na Hungaroringu ovládl Filip Salaquarda

Český závodník Filip Salaquarda ovládl s vozem Audi R8 LMS GT3 první závod na Hungaroringu. Do pětadvacetiminutového sprintu startoval z pole-position a po krátkém souboji s Neilem Verhagenem dojel do cíle na prvním místě.

Z první řady startovali Filip Salaquarda z týmu I.S.R. Racing a Miro Konopka s prototypem LMP3, za nimi se do závodu rozjížděli Neil Verhagen s BMW M4 GT3 a Libor Milota s Mercedesem GT3. První zatáčka se v téměř třicetičlenném poli obešla bez vážných potíží a Salaquarda uhájil první místo před Verhagenem, zatímco Konopka se propadl až na pátou pozici. Zakrátko se však Konopkovi podařilo předjet vozy Lamborghini kategorie GTC a usadil se na celkovém třetím místě.

V kategorii GTC došlo k výměně pořadí. Z nejvýhodnější pozice startující Dennis Waszek neudržel své postavení před Jáchymem Galášem a jezdec týmu Mičánek Motorsport se dostal do vedení své kategorie.

Zakrátko došlo ke kontaktu mezi Tomášem Konvičkou s KTM a Zoranem Kastratovičem s Chevroletem, přičemž chorvatský závodník po nárazu do bariéry z pneumatiky zůstal stát na místě a na trať musel safety car. Několik kol se kroužilo za zpomalovacím vozem a sedm minut před koncem byl závod znovu restartován.

Salaquarda uhájil vedení, nicméně Verhagen se držel těsně za ním a hledal příležitost k předjetí. Velký souboj německých automobilek o prvenství v ESET GT patřil k vrcholům celého závodu. Salaquarda však držel extrémně rychlé tempo a Verhagen se postupně začal vzdalovat od prvního místa.

Vítězem kategorie GT3 ve sprintu se tak stal podruhé v sezoně Filip Salaquarda před Neilem Verhagenem a Liborem Milotou, jenž dojel na celkovém čtvrtém místě. Celkově třetí skončil Miro Konopka s prototypem Ligier LMP3. Čtvrtý v klasifikaci GT3 dojel Piotr Wira a pátý Petr Kačírek.

V kategorii GTC vyhrál Jáchym Galáš, který na výbornou zvládl start a od té doby se držel na prvním místě až do cíle. S odstupem druhý dojel úřadující šampion Dennis Waszek, bránící svou pozici před Matějem Pavlíček. Čtvrtý dojel Franz Lahmer s Porsche 992 Cup a pátý Petr Brecka s Porsche 911 GT3 Cup.

Vítězem kategorie GT4 se stal Zéno Kovács s BMW M4 GT4 týmu Racing Trevor. Jeho týmový kolega Antal Zsigo do závodu nenastoupil a Kovács mezitím snadno předčil soupeře Andreje Lahema s mercedesem a Mateje Kosiče s porsche.

Kategorii GTX ovládl Alexander Ober s Lamborghini Huracan GT3, v rámci TCX zvítězil Nemanja Milovanovic s Hyundai i30.