Vytrvalostní pole position vybojoval rodinný tandem Malchárků

Vytrvalostní pole position vybojoval rodinný tandem Malchárků

Slovenský závodník Jiří Malchárek spolu se svým synem Christianem ovládli úvodní kvalifikační klání pro letošní druhý vytrvalostní závod ESET Mistrovství Slovenské republiky.

Zkušené rodinné duo dokázalo s vozem BMW M6 GT3 zajet na Red Bull Ringu nejrychlejší kolo za 1:28.758 a o více než 1,1s překonali posádku brněnského týmu Šenkýř Motorsport Roberta Šenkýře a Filipa Sládečku (1:29.867).

Autorem třetího nejrychlejšího času se stal jezdec týmu Reiter Engineering Kurt Wagner, který s vozem Lamborghini Gallardo GT3 zastavil stopky na hodnotě 1:31.865.

Ve třídě GTC vstoupil do sezóny skvělým způsobem jezdec týmu ARC Bratislava Miroslav Konopka, jenž se po kvalifikaci mohl těšit z času 1.30.387. Druhý nejrychlejší čas zaznamenal Konopkův týmový kolega Konstantin Calko (1:30.523) a z pomyslného bronzu se radovalo duo týmu Mičánek Motorsport, ve složení  Jiří Stránský a Tomáš Mičánek (1:34.360).

Start sobotního vytrvalostního závodu je naplánován na 16:30 a vy jej můžete sledovat prostřednictvím livetimingu na: https://livetiming.getraceresults.com/redbullring#screen-results

Vítězové dalších tříd:
ESET TWC – Milan Häring (Carpeck Service) – 1:56.486
Eset Endurance -3.5 – Lumír Firla/Daniel Skalický (Duck Racing) – 1:42.712 

ESET Mistrovství Slovenské republiky 2018

27.–29. 4. Hungaroring
18.–20. 5. Red Bull Ring
4.–5. 8. Grobnik
17.–19. 8. Slovakia Ring
8.-9. 9. Brno
ESET V4 Cup - Slovakia Ring in TV
 
25. 8. 2017 › 22:30 - Nova Sport 1
26. 8. 2017 › 07:25 - Nova Action 
26. 8. 2017 › 21:45 - Nova Sport 1 
26. 8. 2017 › 23:00 - Nova Sport 2
27. 8. 2017 › 18:15 - Nova Sport 2
27. 8. 2017 › 19:00 - Nova Sport 1
28. 8. 2017 › 17:00 - Nova Sport 2
29. 8. 2017 › 22:00 - Nova Sport 1
30. 8. 2017 › 15:00 - Nova Sport 1
30. 8. 2017 › 18:30 - Nova Sport 1
31. 8. 2017 › 12:50 - Nova Sport 2
02. 9. 2017 › 13:00 - Nova Sport 1

2017 ESET CHAMPIONS

ESET V4 Cup
Jakub Knoll (CZ/ENG)

D4-1600
Martin Hlavna (CZ/ENG)

D4-2000
Zoran Poglajen (CZ/DE)

D4-3500
Csaba Tóth (CZ/ENG)

D4+3500
Richard Chlad jr. (CZ/ENG)

GTC
Josef Záruba (CZ/ENG)

Endurance

Robert Šenkýř (CZ/ENG)

F3
Sandro Zeller (CZ/DE)

F3 Trophy
Bartolomiej Mirecki (CZ/ENG)

F4
Václav Šafář (CZ)

F4 Trophy
Filip Turek (CZ)

Clio Cup IV
Zoran Poglajen (CZ/DE)

Clio Cup III
Milan Haering (CZ/DE)

ESET Tourenwagen Cup
Matthias Lodi (CZ/ENG)

Cruze Cup
Pirmin Weixler (CZ/ENG)

Twingo Cup
Matthias Lodi (CZ/ENG)