Vytrvalostní kvalifikaci ovládli jezdci s vozy BMW

Vytrvalostní kvalifikaci ovládli jezdci s vozy BMW

Kvalifikační klání na úvodní vytrvalostní závod sezóny ovládli jezdci s vozy BMW Z4 GT3. Tím nejrychlejším se stal jezdec týmu Šenkýř Motorsport Filip Sládečka (1:44.354), který byl o 0,846s rychlejší než posádka týmu Appstores Motorsport Jakub Kubas/David Palmi.

Ze třetího místa na roštu bude startovat slovenský matador Miroslav Konopka z týmu ARC Bratislava. Konopka startuje s vozem Lamborghini Huracán GT3 a do výsledkové listiny se zapsal časem 1:45.207. I druhý slot ve druhé řadě bude patřit jezdci ze Slovenska, a to Jiřímu Malchárkovi (Racing Trevor), jenž s BMW M6 GT3 zajel své nejrychlejší kolo za 1:46.531.

Úspěch značky BMW pak pátým místem podtrhnul další jezdec týmu Trevor Racing Dan Skalický, jenž zvládnul své nejrychlejší kolo za 1:47.774.

Pole position ve třídě -3.5 vybojoval Martin Duras (Šenkýř Motorsport/BMW M3 GTR/1:52.115) a nejrychlejší posádkou třídy TWC se stalo slovinské duo Boštjan Avbelj a Andrej Makarovič s pohárovým Cliem IV. generace.

Výsledky kvalifikace ESET Endurance

1. Filip Sládečka – BMW Z4 GT3
2. Jakub Kubas /  David Palmi – BMW Z4 GT3
3. Miro Konopka – Lamborgini Huracán

Pole position v dalších třídách:

ESET Endurance -3.5 - Martin Duras – BMW M3 GTR
ESET Endurance -3.5* - Sascha Halek – KTM Xbow GT4
ESET Endurance TWC - Boštjan Avbelj / Andrej Makarovič – Renault Clio Cup IV

ESET Mistrovství Slovenské republiky 2017

23. 4. Hungaroring
20. 5. Red Bull Ring
18. 6. Most
20. 8. Slovakia Ring

10. 9. Brno
24. 9. Cerklje (Twingo Cup)
8. 10. Most (Twingo Cup)

ESET V4 Cup - Slovakia Ring in TV
 
25. 8. 2017 › 22:30 - Nova Sport 1
26. 8. 2017 › 07:25 - Nova Action 
26. 8. 2017 › 21:45 - Nova Sport 1 
26. 8. 2017 › 23:00 - Nova Sport 2
27. 8. 2017 › 18:15 - Nova Sport 2
27. 8. 2017 › 19:00 - Nova Sport 1
28. 8. 2017 › 17:00 - Nova Sport 2
29. 8. 2017 › 22:00 - Nova Sport 1
30. 8. 2017 › 15:00 - Nova Sport 1
30. 8. 2017 › 18:30 - Nova Sport 1
31. 8. 2017 › 12:50 - Nova Sport 2
02. 9. 2017 › 13:00 - Nova Sport 1

2017 ESET CHAMPIONS

D4-1600
Martin Hlavna (CZ/ENG)

D4-2000
Zoran Poglajen (CZ/DE)

D4-3500
Csaba Toth

D4+3500
Richard Chlad jr.

GTC
Josef Záruba

Endurance

Robert Šenkýř

F3
Sandro Zeller (CZ)

F3 Trophy
Bartolomiej Mirecki

F4
Václav Šafář

F4 Trophy
Filip Turek

Clio Cup IV
Zoran Poglajen (CZ/DE)

Clio Cup III
Milan Haering

Cruze Cup
Pirmin Weixler