Vítězem ESET Renault Clio Cupu se stal Maciej Szkudlarek

Šampionát ESET V4 Cup se připravuje na poslední podnik letošní sezóny, který se odehraje na Masarykově okruhu v Brně, ale již nyní je jasné, že absolutním vítězem kategorie ESET Renault Clio Cup se stal polský závodník Maciej Szkudlarek.

Szkudlarek zvítězil celkem v pěti závodech a na svém kontě má celkem 83,33 bodů. Zatímco první místo ESET Renault Clio Cupu je jasné, o ostatní pozice svedou jezdci boj na posledním závodě v Brně.

Na druhém místě se s 48,41 body zatím drží jezdec týmu Bany Motorsport, Sebastian Kolakowski. Na paty mu však šlape Marek Rzepecki, který na druhé místo ztrácí pouhé 2,07 bodů.

Čtvrtou pozici obsadil Zoran Poglajen. Jezdec týmu AK Lamko má na svém kontě 45,21 bodů. Na svého soupeře Marka Rzepeckiho ztrácí 1,13 bodů.

Syn Marka Rzepeckiho, Tomasz, doposud vybojoval 30,75 bodů. Nejmladší závodník naskočil do letošního šampionátu až v polovině sezóny, přesto se dokázal vyšvihnout na pátou příčku a můžeme se jen těšit, co předvede v posledním kole.

Na šestém místě se s 28,25 body drží týmový kolega Zorana Poglajena, Maj Virant, kterému na pódiové umístění schází 18,09 bodů. Sedmou a osmou příčku obsadili Švýcaři Stephen Peyer a Wani Finkbohner. Stephen Peyer má na svém kontě 27,33 bodů a na Maje Viranta mu schází necelý bod. Jeho kolega Wani Finkbohner vybojoval celkem 20,34 bodů a na svého krajana mu chybí 6,99 bodů.

Pořadí v tabulce je velmi vyrovnané, jak celým pořadím zamíchá brněnský závod, uvidíme již o víkendu 13. - 14. září.