Ve vytrvalostním závodě na Salzburgringu zvítězili jezdci týmu Zawotec Jürgen Daum s Danielem Uckermannem

Ve vytrvalostním závodě na Salzburgringu zvítězili jezdci týmu Zawotec Jürgen Daum s Danielem Uckermannem

Na rakouském Salzburgringu dnes odstartoval čtvrtý závodní víkend pohárového klání ESET V4 CUP.

Mimo volných testů a kvalifikací se hned v úvodním dni uskutečnil vytrvalostní závod, jehož délka byla po vzoru světových šampionátů GT vozů poprvé v historii stanovena na jednu hodinu.

Tento závod tak předeslal možný směr, kterým by se mohla ubírat cesta budoucího středoevropského vytrvalostního závodění.

Na startovní rošt se postavily téměř dvě desítky vozů, což představuje dosavadní maximum letošní sezóny. To mimo jiné také potvrzuje, že zvolený koncept má podporu i mezi samotnými jezdci.

Pole position si v kvalifikaci s časem 1:20.954 zajistila posádka týmu Reiter Engineering, ve složení Albert von Turn & Taxis a Maximilian Völker s vozem Chevrolet Camaro GT3. Německé duo se od počátku víkendu řadilo k horkým favoritům na vítězství. Ambice této posádky však vzaly za své kvůli technickým problémům již po deseti odjetých kolech.

Po 60-ti minutách ostrého závodního tempa tak bylo v cíli jako první odmávnuto Porsche 997 GT3 Cup rakouského týmu Zawotec, za jehož volantem se střídali Jürgen Daum s Danielem Uckermannem.

Ze stříbra se radoval jezdec brněnského Racing ADS Teamu Milan Valášek s vozem Ginetta G50 a bronz vybojoval polský závodník Adam Rzepecki (Basenhurt A&T Racing Team) s vozem Seat León Supercopa.

Leader průběžného hodnocení kategorie ESET Endurance, Miroslav Konopka, do závodu startoval s pole position, které se zajistil v kvalifikaci s časem 1:25.651. V samotném závodě pak obsadil, po drobných technických problémech, druhé místo ve své třídě.

Kategorii ESET TWC vyhrál slovinský závodník Thomaz Trcek, který zvítězil před polákem Markem Rzepeckim a bronz vybojovala posádka českého týmu Art of Racing ve složení Lukáš Uxa a Martin Syrovátko.

Výsledky ESET ENDURANCE na Salzburgringu:

ESET ENDURANCE
1. Jürgen Daum (AUT), Daniel Uckermann  (AUT)  /  Zawotek  (Porsche 997 GT3)
2. Milan Valasek (CZE)  /  Racing ADS Team (Ginetta G50 GT)
3. Adam Rzepecki (POL)  /  Basenhurt A&T Racing Team (Seat Leon Supercopa)

ESET ENDURANCE TWC
 1. Tomas Trcek (SLO)  /  Atosport Jazon  (Renault Clio Cup III)
 2. Marek Rzepecki (POL)  /  Basenhurt A&T Racing Team (Renault Clio Cup III)
 3. Martin Syrovatko (CZE) , Lukas Uxa (CZE)  /  Art of Racing (Renault Clio Cup III)

Výsledky kvalifikace:

ESET ENDURANCE
 1. Miroslav Konopka - ARC Bratislava - 1:25.651
 2. Daum/Uckermann - Zawotek - 1:25.983
 3. Adam Rzepecki Basenhurt A&T Racing Team - 1:34.723

ESET Mistrovství Slovenské republiky 2018

27.–29. 4. Hungaroring
18.–20. 5. Red Bull Ring
4.–5. 8. Grobnik
17.–19. 8. Slovakia Ring
8.-9. 9. Brno
ESET V4 Cup - Slovakia Ring in TV
 
25. 8. 2017 › 22:30 - Nova Sport 1
26. 8. 2017 › 07:25 - Nova Action 
26. 8. 2017 › 21:45 - Nova Sport 1 
26. 8. 2017 › 23:00 - Nova Sport 2
27. 8. 2017 › 18:15 - Nova Sport 2
27. 8. 2017 › 19:00 - Nova Sport 1
28. 8. 2017 › 17:00 - Nova Sport 2
29. 8. 2017 › 22:00 - Nova Sport 1
30. 8. 2017 › 15:00 - Nova Sport 1
30. 8. 2017 › 18:30 - Nova Sport 1
31. 8. 2017 › 12:50 - Nova Sport 2
02. 9. 2017 › 13:00 - Nova Sport 1

2017 ESET CHAMPIONS

ESET V4 Cup
Jakub Knoll (CZ/ENG)

D4-1600
Martin Hlavna (CZ/ENG)

D4-2000
Zoran Poglajen (CZ/DE)

D4-3500
Csaba Tóth (CZ/ENG)

D4+3500
Richard Chlad jr. (CZ/ENG)

GTC
Josef Záruba (CZ/ENG)

Endurance

Robert Šenkýř (CZ/ENG)

F3
Sandro Zeller (CZ/DE)

F3 Trophy
Bartolomiej Mirecki (CZ/ENG)

F4
Václav Šafář (CZ)

F4 Trophy
Filip Turek (CZ)

Clio Cup IV
Zoran Poglajen (CZ/DE)

Clio Cup III
Milan Haering (CZ/DE)

ESET Tourenwagen Cup
Matthias Lodi (CZ/ENG)

Cruze Cup
Pirmin Weixler (CZ/ENG)

Twingo Cup
Matthias Lodi (CZ/ENG)