V sobotu vyhráli Knoll, Szkudlarek a von Grünigen

V sobotu vyhráli Knoll, Szkudlarek a von Grünigen

V úvodním polském závodě ESET SPRINT +2.000 zvítězil jezdec týmu Charouz Racing Systém Jakub Knoll s Mercedesem SLS, před dvojicí domácích jezdců Piotrem Krawczykem (Mercedes SLS / Premium Motorsport Poland) a Andrzejem Lewandowskim (Porsche 911 GT3/GT3 Poland). Jakub Knoll dnes zaznamenal své třetí vítězství v řadě, díky kterému si upevnil své vedení na čele tabulky průběžného hodnocení.

Třídu -3.500 ovládli jezdci týmu Šenkýř Motorsport Tomáš Erdelyi a Petr Kratina, kteří na stupních vítězů obsadili první a třetí místo. Jediným jezdcem, který dokázal konkurovat jezdcům týmu Roberta Šenkýře, byl jezdec týmu Duck Racing Petr Kačírek, který si po velkém boji dojel pro body za druhé místo.

Ve sprintu malých cesťáků se stejně jako na Red Bull Ringu prosadili jezdci s vozy Renault Clio. Tím nejúspěšnějším se stal Maciej Szkudlarek, kterého na pódium doprovodili Wani Finkbohner a Sebastian Kolakowski.

V závodě formulových monopostů zvítězil již popáté v řadě Švýcar Christoph von Grünigen (Formula Master / Daltec Racing). Stříbro vybojoval jezdec týmu Inter Europol Competition Jakub Smiechowski a bronz bral při svém letošním premiérovém startu jezdec týmu Chabr Motorsport Tomáš Chabr jr.

Chabr jr. zároveň ovládnul klasifikaci školních formulí, když zvítězil před svým otcem Tomášem Chabrem a Nikolajem Rogiuvem z týmu Křenek Motorsport.

Program sobotních závodů uzavřel podvečerní závod ESET ENDURANCE, ve kterém zvítězili jezdci týmu ARC Bratislava Miro Konopka s Robertem Lukasem, jenž startovali s vozem Porsche GT3 R. Ve třídě -3.500 vyhráli Marcel Kusín s Petrem Válkem (BMW M3 GTR/K&K Racing Válek Autosport) a ve třídě -2.000 zvítězilo ostřílené duo Tomáš Pekař s Wojciechem Germaziakem s vozem Renault Clio (Carpek Service).

Výsledky sobotních závodů:

SPRINT / GT3
1. Jakub Knoll / Charouz Racing System
2. Piotr Krawczyk / Premium Motorsport Poland
3. Andrzej Lewandowski / GT3 Poland

SPRINT -3.500
1. Tomáš Erdelyi /Šenkýř Motorsport
2. Petr Kačírek / Duck Racing
3. Petr Kratina / Šenkýř Motorsport

SPRINT -2.000 / TWC
1. Maciej Szkudlarek
2. Wani Finkbohner / Carpek Service
3. Sebastian Kolakowski / Bany Motorsport

ESET L21 FORMULA
1. Christoph von Grunigen / Daltec Racing
2. Jakub Smiechowski / Inter Europol Competition
3. Tomáš Chabr jr. / Chabr Motorsport

ESET L21 FORMULA JUNIOR
1. Tomáš Chabr jun. / Chabr Motorsport
2. Tomáš Chabr / Chabr Motorsport
3. Nikolaj Rogiuve / Křenek Motorsport

ESET ENDURANCE
1. Konopka/Lukas - ARC Bratislava
2. Kusín/Válek - K&K Racing Válek Autosport
3. Pekař/Germaziak - Carpek Service

ESET TWC ENDURANCE
1. Pekař/Giermaziak
2. Kolakowski/Kiwak
3. Finkbohner/Peyer

ESET Mistrovství Slovenské republiky 2017

23. 4. Hungaroring
20. 5. Red Bull Ring
18. 6. Most
20. 8. Slovakia Ring

10. 9. Brno
24. 9. Cerklje (Twingo Cup)
8. 10. Most (Twingo Cup)

ESET V4 Cup - Slovakia Ring in TV
 
25. 8. 2017 › 22:30 - Nova Sport 1
26. 8. 2017 › 07:25 - Nova Action 
26. 8. 2017 › 21:45 - Nova Sport 1 
26. 8. 2017 › 23:00 - Nova Sport 2
27. 8. 2017 › 18:15 - Nova Sport 2
27. 8. 2017 › 19:00 - Nova Sport 1
28. 8. 2017 › 17:00 - Nova Sport 2
29. 8. 2017 › 22:00 - Nova Sport 1
30. 8. 2017 › 15:00 - Nova Sport 1
30. 8. 2017 › 18:30 - Nova Sport 1
31. 8. 2017 › 12:50 - Nova Sport 2
02. 9. 2017 › 13:00 - Nova Sport 1

2017 ESET CHAMPIONS

D4-1600
Martin Hlavna (CZ/ENG)

D4-2000
Zoran Poglajen (CZ/DE)

D4-3500
Csaba Toth

D4+3500
Richard Chlad jr.

GTC
Josef Záruba

Endurance

Robert Šenkýř

F3
Sandro Zeller (CZ/DE)

F3 Trophy
Bartolomiej Mirecki

F4
Václav Šafář

F4 Trophy
Filip Turek (CZ)

Clio Cup IV
Zoran Poglajen (CZ/DE)

Clio Cup III
Milan Haering

Cruze Cup
Pirmin Weixler