V sobotu se na Hungaroringu přidělovaly první body letošní sezóny

Oproti pátečnímu dni se všechny sobotní jízdy na maďarském Hungaroringu konaly za výrazně příznivějších klimatických podmínek. Zatímco dopoledne byla trať pro oba závody ve sprintu ještě mokrá po vydatném ranním dešti, tak odpolední závody ESET Formula a ESET Endurance se již odjeli za mírného slunečného svitu na suché trati.

Úvodní závod patřil lotusům týmu KT Motorsport, v ESET TWC zvítězil Miroslav Horňák

Závod ESET SPRINT -2.000 ovládli podle očekávání jezdci týmu KT Motorsport Marek Fried a Peter Mandelík, kteří startují stejně jako v loňském roce s vozy Lotus Exige. Bronz po velice tuhém boji vybojoval slovenský jezdec Miroslav Horňák (Horňák Motorsport), jenž projel pod cílovou šachovnicí s dvou vteřinovým náskokem před Maciejem Szkudlarekem z Polska.

Oba tito jezdci startují s vozy Renault Clio a tak při vyhlašování výsledků dnešního závodu spolu stanuli na pódiu nově vypsané třídy ESET TWC, kde je doprovodil bronzový Rakušan Martin Fischer (MSC Rottenegg).

V nejsilnějším sprintu úřadoval Štefan Rosina

V závodě ESET SPRINT +2.000 zvítězil po bezchybné jízdě slovenský závodník týmu Racing Trevor Štefan Rosina s BMW Alpina GT3, před Švýcarem Rolfem Ineichenem (Konrad Motorsport) s Porsche a polským závodníkem týmu Premium Motorsport Poland Piotrem Krawczykem.

Rolf Ineichen vybojoval mimo celkového druhého místa také vítězství ve třídě GTC, kde zvítězil před Tomášem Kukučkou (Ferrari 458 Challenge/Dino&Co) a Andrejem Lewandowskim (Porsche GT3 CUP/Forch Racing).

Ve třídě -3.500 kralovali jezdci s vozy BMW M3 GTR, kteří protnuli cílovou fotobuňku v pořadí Petr Kačírek, Tomáš Erdelyi a Michal Petrů.

Ve formulích začal nejlépe Christof von Grünigen

Vítězem úvodního závodu ESET FORMULA se stal loňský vice-šampión Christof von Grünigen s formulí Master. Jezdec týmu Daltec Racing zvítězil před Florianem Schnitzenbaumerem (Franz Wöss Racing) a Tomášem Chabrem z týmu Chabr Motorsport. Jezdci tohoto chomutovského týmu ovládli také klasifikaci litrových formulí D3, ve které zvítězil Tomáš Chabr před svým týmovým kolegou Jaroslavem Pospíšilem.

Vytrvalostní závod pro jezdce týmů Dino&Co a RPD Racing

Dění v kategorii ESET ENDURANCE zahájila v sobotu ráno třicetiminutová kvalifikace, ve které si poleposition pro odpolední závod zajistila časem 2:11.919 posádka týmu Dino&Co by Scuderia Praha Patrik Tkáč s Andy Studeničem (Ferrari 458 GT3).

Autory druhého nejlepšího kvalifikačního času se stal rodinný tandem týmu ARC Bratislava Miroslav a Maťo Konopkovi (2:13.958/Porsche 997 GT3R) a pomyslný bronz brala druhá posádka týmu Dino&Co by Scuderia Praha Lubomír Jakubík a Michael Vorba (2:14.155/Ferrari 458 Challenge)

Kvalifikace ve třídě -3.500 pak měla následující pořadí:
1. Milan Valášek / Miroslav Horňák - 2:21.451 - Racing ADS
2. Petr Kačírek / Daniel Skalický - 2:24.494 - Duck Racing
3. Florian Renauer / Hans Gsell - 2:27.219 - Renauer Motorsport

Vítězové ranní kvalifikace ovládli také samotný dvouhodinový závod, ve kterém posádka týmu Dino&Co Patrik Tkáč a Andy Studenič zvítězila před svými týmovými kolegy Lubomírem Jakubíkem a Michaelem Vorbou a bronz brali Peter Vančo s Tomášem Kukučkou, kteří tak uzavřeli hattrick posádek připravovaných týmem Scuderia Praha.

Ve třídě -3500 se z vítězství radovala dvojice týmu Duck Racing Daniel Skalický s Petrem Kačírkem, kteří tak s vozem BMW M3 GTR udělali první krok za stanoveným cílem, kterým není nic menšího než celkové vítězství v této třídě.