V sobotních závodech zvítězil Konopka a Höher

Čtvrté vítězství pro Miroslava Konopku

V úvodním polském závodě ESET V4 Cupu DIVIZE 4 ve Sprintu zvítězil slovenský závodník Miroslav Konopka z týmu ARC Bratislava. Konopka si dnes se svým Saleenem dojel již pro čtvrté vítězství v úvodní sezóně ESET V4 Cupu. S odstupem šesti vteřin projel cílem na druhém místě Denis Waszek s Ferrari F430 týmu Flex Motorsport. Waszek vedl od poloviny závodu, kdy předjel do té doby vedoucího Konopku, až do předposledního kola a nebýt problému s docházejícím palivem, je pravděpodobné, že by závod i vyhrál. Na bronzový stupínek na pódiu vystoupal polský závodník Piotr Krawczyk, jenž usedá do vozu Mercedes SLS GT3 v barvách týmu Premium Motorsport Poland.

Body za čtvrté místo si připsal Marcel Kusín s Ferrari F430 GT2 (K&K Racing). Na pátém místě absolutně a na prvním ve třídě do 3.500 ccm dojel brněnský závodník Robert Šenkýř s vozem BMW M3 GTR (Šenkýř Motorsport). Na šestém místě byl klasifikován Atilla Bárta (BMW Alpina/Racing Trevor) a osmičku nejrychlejších uzavírají jezdci týmu Duck Racing, Petr Kačírek a Daniel Skalický s vozy BMW M3 GTR.

Formulím i nadále kraluje Christopher Höher

V závodě formulové DIVIZE 2 a DIVIZI 3 se z dalšího, v pořadí již pátého, vítězství v závodě formulí radoval rakouský jezdec Christopher Höher, který zvítězil před jezdcem týmu Inter Europol Competition  Maxem Biedermannem a jezdcem českého týmu SBM Motorsport Davidem Freiburghausem ze Švýcarska. Freiburghaus tak se svou formulí Renault 2.0 bral hned při svém prvním startu v ESET V4 Cupu bronz.

Pro body za čtvrté místo si dojel s formulí Gloria C8F Petr Trnka z týmu AMK ECCE Homo, kterého na dalších bodovaných pozicích následovali Jaroslav Pospíšil (Chabr Motorsport), Antonín Sus (Fras Motorsport), Lukáš Hanžl (FormulaStar), Tomáš Chabr (Chabr Motorsport) a Franz Wöss (Franz Wöss Racing).

Kořením celého závodu byl jednoznačně vzájemný souboj Lukáše Hanžla s Antonínem Susem a Jaroslavem Pospíšilem, který se nesl ve znamení boje na kolo až do předposledního kola. Celý tento souboj rozhodnul kritický moment Lukáše Hanžla, který se v nájezdu na cílovou rovinku dostal mimo trať. Jeho monopost byl terénní nerovností vymrštěn do výše cca 50ti cm. Celá tato situace vypadala velice dramaticky a nechybělo mnoho a vše mohlo skončit ošklivou nehodou. Hanžl nakonec však tento okamžik ustál, vrátil se na trať a závod dokončil.

Autorství nejrychlejších závodních kol si připsali Denis Waszek s Ferrari (1:31.902) a mezi piloty formulových monopostu byl s časem 1:28.836 nejrychlejší Christopher Höher.

Nedělní program ESET V4 Cupu v Poznani bude završen dvěma kvalifikacemi a dvěma závody. V DIVIZI 4 to bude kvalifikace v 9:05 a závod v 10:50. Formulové monoposty pak přijdou na řadu v 9:10, resp. 13:15