V nedělním závodě zvítězil Amweg před von Grünigenem a Toblerem

V nedělním závodě zvítězil Amweg před von Grünigenem a Toblerem

Nedělní formulový závod na mosteckém autodromu ovládli jezdci týmu Jo Zeller Racing Thomas Amweg a Marcel Tobler.

Jezdci tohoto známého švýcarského týmu startují v ESET Cupu s monoposty Dallara Mercedes, kterým dnes dokázal zdatně sekundovat pouze český zástupce týmu Daltec Racing Christof von Grünigen.

Von Grünigen vyhrál s časem 1:29.627 ranní kvalifikaci a vše nasvědčovalo tomu, že svou letošní sbírku rozšíří o další vítězství. Thomas Amweg, který si v sobotním závodě dojel pro body za druhé místo, však dnes byl suverénovy letošní sezóny velice důstojným soupeřem a na cílové čáře byl po 17 okruzích o 3,5 vteřiny rychlejší.

V hodnocení pohárových formulí Renault 2.0 zvítězil zástupce českého týmu SBM Motorsport David Freiburghaus, před českými jezdci Josefem Zárubou (China BRT) a Martinem Kuncem (Křenek Motorsport).

Divácky atraktivní třídu L21 Formula - 1000, ve které se představili hned tři jezdci týmu Chabr Motorsport z nedalekého Chomutova, ovládnul ten nejzkušenější z nich Tomáš Chabr sr. Pro body za druhé místo si dojel Jaroslav Pospíšil, který za svými zády dokázal nechat trio jezdců s mnohem výkonnějšími stroji. Cíl závodu dnes nespatřil Tomáš Chabr jr., kterého ve druhé polovině závodu vyřadil prasklý ráfek u jeho formule Gloria C8F.

Výsledky:

L21 Formula
1. Thomas Amweg (CHE) F3 Dallara 305 Mercedes
2. Christof von Grünigen (CZE) Formel Master
3. Marcel Tobler (CHE) F3 Dallara 308 Mercedes

L21 Formula Renault
1. David Freiburghaus (CHE) FR-2.0 2010
2. Josef Zaruba (CZE) FR-2.0 2013
3. Martin Kunc (CZE) FR-2.0 2010

L21 Formula -1000
1. Tomáš Chabr (CZE) Van Diemen 05
2. Jaroslav Pospisil (CZE) Tomis 03
3. Tomáš Chabr jr. (CZE) Formula Gloria C8F
 

ESET Mistrovství Slovenské republiky 2017

23. 4. Hungaroring
20. 5. Red Bull Ring
18. 6. Most
20. 8. Slovakia Ring

10. 9. Brno
24. 9. Cerklje (Twingo Cup)
8. 10. Most (Twingo Cup)

ESET V4 Cup - Slovakia Ring in TV
 
25. 8. 2017 › 22:30 - Nova Sport 1
26. 8. 2017 › 07:25 - Nova Action 
26. 8. 2017 › 21:45 - Nova Sport 1 
26. 8. 2017 › 23:00 - Nova Sport 2
27. 8. 2017 › 18:15 - Nova Sport 2
27. 8. 2017 › 19:00 - Nova Sport 1
28. 8. 2017 › 17:00 - Nova Sport 2
29. 8. 2017 › 22:00 - Nova Sport 1
30. 8. 2017 › 15:00 - Nova Sport 1
30. 8. 2017 › 18:30 - Nova Sport 1
31. 8. 2017 › 12:50 - Nova Sport 2
02. 9. 2017 › 13:00 - Nova Sport 1

2017 ESET CHAMPIONS

D4-1600
Martin Hlavna (CZ/ENG)

D4-2000
Zoran Poglajen (CZ/DE)

D4-3500
Csaba Toth

D4+3500
Richard Chlad jr.

GTC
Josef Záruba

Endurance

Robert Šenkýř

F3
Sandro Zeller (CZ)

F3 Trophy
Bartolomiej Mirecki

F4
Václav Šafář

F4 Trophy
Filip Turek

Clio Cup IV
Zoran Poglajen (CZ/DE)

Clio Cup III
Milan Haering

Cruze Cup
Pirmin Weixler