Startovní pole TWC rozšíří vozy TCN2 (TCR)

Startovní pole TWC rozšíří vozy TCN2 (TCR)

ESET TWC v letošním roce obohatí starty vozů TCN2. Jedná se o vozy nové specifikace, jež se aktuálně představují v prestižních seriálech jakými jsou FIA ETCC či TCR.

Startovní pole TWC bude rozděleno do dvou samostatných závodů. Pomalejší vozy Renault Twingo Cup a Chevrolet Cruze Eurocup budou startovat v závodech TWC1, vozy Renault Clio Cup III, Renault Clio Cup IV a nově vozy TCN2 v závodech TWC2.

Závodní víkend se tak bude pro obě skupiny skládat ze spolecneho volneho treninku, samostatných kvalifikaci a dvou samostatných zavodu.

Mimo sprintovych zavodu mohou vozy TCN2 startovat i ve vytrvalostním 1-hodinovém závodě, kde mohou mimo vlastního hodnocení sbírat body i ve skupině ESET do 3.500 ccm.

V kategorii TCN2 lze již z oznámených jezdců lze očekávat starty Carola Wittkeho (Carpek Service). Ten v závěru loňské sezóny zakoupil vůz SEAT Leon Cup Racer, se kterým vybojoval v loňské sezóně FIA ETCC Petr Fulín druhou příčku v kategorii SMT. Přidat by se měli také jezdci týmů LEMA Racing a Lein Racing (Mladen Lalušič a Milovan Vesnič) a vyloučen není ani případný start jezdců týmu Křenek Motorsport Christjohannese Schreibera a Petra Fulína (všichni s vozem Seat Leon).

ESET TWC 2016
28.-30.04. Hungaroring
13.-15.05. Red Bull Ring
17.-19.06. Most
19.-21.08. Slovakia Ring
09.-11.09. Brno

ESET Mistrovství Slovenské republiky 2017

23. 4. Hungaroring
20. 5. Red Bull Ring
18. 6. Most
20. 8. Slovakia Ring

10. 9. Brno
24. 9. Cerklje (Twingo Cup)
8. 10. Most (Twingo Cup)

ESET V4 Cup - Slovakia Ring in TV
 
25. 8. 2017 › 22:30 - Nova Sport 1
26. 8. 2017 › 07:25 - Nova Action 
26. 8. 2017 › 21:45 - Nova Sport 1 
26. 8. 2017 › 23:00 - Nova Sport 2
27. 8. 2017 › 18:15 - Nova Sport 2
27. 8. 2017 › 19:00 - Nova Sport 1
28. 8. 2017 › 17:00 - Nova Sport 2
29. 8. 2017 › 22:00 - Nova Sport 1
30. 8. 2017 › 15:00 - Nova Sport 1
30. 8. 2017 › 18:30 - Nova Sport 1
31. 8. 2017 › 12:50 - Nova Sport 2
02. 9. 2017 › 13:00 - Nova Sport 1

2017 ESET CHAMPIONS

D4-1600
Martin Hlavna (CZ/ENG)

D4-2000
Zoran Poglajen (CZ/DE)

D4-3500
Csaba Toth

D4+3500
Richard Chlad jr.

GTC
Josef Záruba

Endurance

Robert Šenkýř

F3
Sandro Zeller (CZ)

F3 Trophy
Bartolomiej Mirecki

F4
Václav Šafář

F4 Trophy
Filip Turek

Clio Cup IV
Zoran Poglajen (CZ/DE)

Clio Cup III
Milan Haering

Cruze Cup
Pirmin Weixler