Sprinty DIVIZE 4 pro Marka Frieda a Andreje Studeniče

Sobotní program ESET V4 Cupu na mosteckém autodromu odstartovaly závody DIVIZE 4 ve sprintu.

V prvním závodě, kde startovaly vozy kategorie do 2.000 ccm, zvítězil brněnský závodník Marek Fried z týmu KT Motorsport před Františkem Doškem (Peugeot 208/Peugeot Došek) a svým týmovým kolegou Petrem Mandelíkem (oba startují s vozem Lotus Exige).

Čtvrté místo vybojoval Petr Mužík s vozem Renault Clio (Marius Pedersen Team) a body za páté místo bral Vladimír Ostaševský, který startuje rovněž s vozem Renault Clio.

V závodě DIVIZE 4 nad 2.000 ccm zvítězil slovenský závodník Andrej Studenič, jenž usedá za volant vozu Ferrari 458 Italia v barvách týmu Dino&Co Racing Team by Menx. Pro stříbro si dojel Lubomír Jakubík z týmu RPD Racing by Menx a bronz bral polský závodník Piotr Krawczyk s vozem Mercedes SLS v barvách týmu Premium Motorsport.

Ve třídě do 3.500 ccm se z vítězství radoval Robert Šenkýř (Šenkýř Motorsport), který zvítězil před jezdci týmu Duck Racing, Petrem Kačírkem a Danielem Skalickým. Všichni tři startují s vozem BMW M3.

Autory nejrychlejších časů se stali Marek Fried – 1:45.358 a Miroslav Konopka – 1:34.622.

Slova nejrychlejších jezdců:

Marek Fried, vítěz závodu DIVIZE 4 -2.000: "Dnes to byl vcelku jednoduchý závod. Na začátku jsem věděl, že je nutné dobře odstartovat a to se mi také podařilo. Vybudoval jsem si na čele menší náskok a pak jsem si musel již jen pohlídat soupeře za sebou."

Andrej Studenič, vítěz závodu DIVIZE 4 +2.000: "Za vítězství jsem moc rád. Bylo to dnes hodně těžké od začátku až do konce. Hned v úvodní šikaně došlo na střet s vozem Pagani Zonda a pak jsem musel odrážet celou řadu útoků od Miroslava Konopky. Byl to moc pěkný souboj a já si to dnes opravdu užil."