Sobota v Mostě přinesla nejedno překvapení

Sobotní dění na mosteckém autodromu odstartoval první ze dvou závodů pohárové kategorie ESET TWC skupiny A. Tedy skupiny, do kterých byla zařazena pohárová Clia III a IV generace.

Vítězem tohoto závodu se stal mělnický závodník Tomáš Pekař, který zvítězil před nově příchozí závodnicí Lisou-Christin Brunner (oba Carpek Service) a Mladenem Lalušičem (Lein Racing). V hodnocení třídy Renault Clio III zvítězil Milan Haering (Carpek Service), před Lukášem Uxou (Art of Racing) a bronz bral Maciej Szkudlarek (Elmonter-Lighting). Oba čeští vítězové, tak beze zbytku využili znalost a výhodu domácí tratě.

Na pódium pro jezdce kategorie TWC-1, tedy Mitsubish Colt, vystoupali tři jezdci týmu MSC Rotteneg - Martin Fisher, Alfred Fisher a Jörg Rigger.

V závodě skupiny B zvítězil Max Kottmayr, před Christianem Neissem a Antonio Citerou (Chevrolet Cruze/Ravenol Racing). V hodnocení Twingo Cupu si své šesté vítězství připsal Slovinec Bostjan Avebelj (Racer Slovenija), před svým krajanem Gašperem Dernovškem (Germanoil Adria) a Peterem-Conradinem Schreiberem (Křenek Motorsport).

Mezi juniory své čtvrté pódium vybojoval Tom-Gruenfeld. Stříbro při svém premiérovém startu na velkém okruhu vybojoval jezdec týmu FormulaStar Lubor Hanžl a bronz bral Martin Lengyel z týmu (Racestar Slovenia).

Ve spojeném závodě Sprint +2.000 a -2.000 vybojoval vítězství slovenský závodník Štefan Rosina, jenž startuje s BMW Alpina B6. Rosina se po celou dobu závodu přetahoval o první místo s Jakubem Knollem z týmu Šenkýř Motorsport.

Jakuba Knolla, který do závodu startoval s přetrvávající virózou, postihla tři kola před koncem nevolnost, jenž byla způsobena příliš vysokými teplotami. Uvolněnou pozici po úřadujícím šampiónovy z loňské sezóny převzal Miroslav Konopka (ARC Bratislava) a z bronzu se radoval další jezdec týmu Šenkýř Motorsport Tomáš Erdeliy. Ten se stal zároveň vítězem třídy -3.500, kde jej na pódium doprovodili jezdci týmu Duck Racing Daniel Skalický a Petr Kačírek.

Hodnocení třídy -2.000 ovládli Jakub Wyszomirski (Honda Wyszomirski/Honda CR-Z) a David Šuster (AK Olimpija) s Alfa Romeo 156.

V závodě ESET L21 Formula zvítězil suverén posledních tří sezón, Christopher Höher (Dallara 312/Franz Wöss Racing). Druhé místo obsadil Thomas Amweg (Dallara 305/Jo Zeller Racing) a na bronzový stupínek vystoupal český závodník Antonín Sus (Fras Motorsport). Českým barvám se dařilo i v hodnocení třídy L21 Formula Junior. Zde zvítězil jezdec chomutovského týmu Chabr Motorsport Tomáš Chabr, stříbro bral Tomáš Korený (FormulaStar) a na třetím místě projel cílem Tomáš Chabr jr.

Posledním závodem sobotního dne byl v podvečer hodinový závod ve vytrvalosti. Zde zvítězilo slovenské duo Štefan Rosina Lubomír Jakubík (BMW Alpina B6/Trevor Racing), před Marcelem Kusínem (Ferrari F430 GT2/K&K Racing Team) a Miroslavem Konopkou s Porsche 997 (ARC Bratislava). Kategorii TWC vyhrál německý závodník Alf Ahrens (Renault Clio III/Jas Autoteile) a v hodnocení třídy -3.500 zvítězil Daniel Skalický s BMW M3 GTR (Duck Racing).

V neděli jsou na programu dva závody třídy TWC, ESET Sprint a ESET L21 Formula.