Sobota na Red Bull Ringu – Vítězství pro Knolla, Mandelíka, Pekaře a posádku týmu ARC Bratislava

Sobota na Red Bull Ringu – Vítězství pro Knolla, Mandelíka, Pekaře a posádku týmu ARC Bratislava

Ve sprintech zvítězili Jakub Knoll a Petr Mandelík

Na své výborné výsledky z maďarského Hungaroringu dokázal v úvodním závodě ESET SPRINT navázat jezdec týmu Charouz Racing System Jakub Knoll. Knoll se svým Mercedesem SLS předvedl precizní a vyrovnanou jízdu a s náskokem 17,9s zvítězil před jezdcem týmu Premium Motorsport Poland  Piotrem Krawczykem, jenž rovněž usedá do vozu Mercedes SLS GT3. Pro bronz si s vozem Porsche 997 GT3 dojel domácí jezdec Josef Stadtegger.

První místo ve třídě ESET -3.500 vybojoval Daniel Skalický z týmu Duck Racing, kterého na pódium doprovodili Tomáš Erdelyi (Šenkýř Motorsport) a týmový kolega Petr Kačírek. Pro úplnost dodejme, že všichni tři startují s vozem BMW M3 GTR.

V závodě malého SPRINTu zvítězil jezdec týmu KT Motorsport Petr Mandelík před svým týmovým kolegou Markem Friedem (oba Lotus Exige) a pro své první pódiové umístění si dojel rakouský jezdec René Martinek s vozem Honda Civic, který přišel do ESET V4 Cupu z rakouského vrchařského šampionátu.

 

ESET TWC ovládnul Tomáš Pekař

Závod ESET TWC se stal kořistí úřadujícího vicemistra Renault Clio Cupu Bohemia Tomáše Pekaře (Carpek Service Team), který zvítězil před Milanem Haeringem a Maciejem Szkudlarekem. Čtvrté místo obsadil další jezdec, jenž má na svém kontě bohaté zkušenosti z CCB Marek Rzepecki (Basenhurt A&T Racing) a pětici nejrychlejších uzavřel nováček Philipp Bartos (Carpek Service Team).

 

Ve vytrvalosti vítězí rodinný tandem Miro Konoka & Maťo Konopka

V závodě ESET Endurance zvítězili jezdci týmu ARC Bratislava Miroslav a Maťo Konopkovi (Porsche GT3 R), před duem Petr Kačírek a Daniel Skalický s vozem BMW M3 GTR v barvách týmu Duck Racing. Z bronzu se pak radovala dvojice týmu Racing ADS Milan Valášek s Miroslavem Horňákem, kteří si tak vynahradili ne příliš povedený start do sezóny z maďarského Hungaroringu.

Kategorii nejslabších vozů ESET ENDURANCE -2.000 ovládli jezdci brněnského týmu KT Motorsport Petr Mandelík s Petrem Levíčkem, kteří se svým vozem Lotus Exige zvítězili s náskokem jednoho kola před polskou dvojicí Sebastian Kolakowski/Marek Kiwak jenž ve vytrvalostních závodech startuje s vozem Renault Clio.

Nedělní program na Red Bull Ringu odstartují warm-upy po kterých přijde na řadu přeložený formulový závod z dnešního dne (9:00). Následovat budou dvě kvalifikace ESET SPRINT a víkendové dění zakončí tři závody SPRINT -2.000 (11:25), ESET FORMULE (13:00) a ESET SPRINT (13:50).

 

Výsledky sobotních závodů ESET V4 Cupu na Red Bull Ringu

ESET SPRINT/GT3

1. Jakub Knoll - Charouz Racing System
2. Piot Krawczyk - Premium Motorsport Poland
3. Josef Stadtegger

ESET - 3.500

1. Daniel Skalický - Duck Racing
2. Tomáš Erdelyi - Šenkýř Motorsport
3. Petr Kačírek - Duck Racing

ESET - 2.000

1. Petr Mandelík - KT Motorsport
2. Marek Fried - KT Motorsport
3. René Martinek - MSC Rottenegg

ESET TWC

1. Tomáš Pekař - Carpek Service Team
2. Milan Haering
3. Maciej Szkudlarek

ESET ENDURANCE

1. Konopka/Konopka - ARC Bratislava
2. Skalický/Kačírek - Duck Racing Team
3. Valášek/Horňák - Racing ADS Team
4. Mandelík/Levíček - KT Motorsport
5. Kolakowski/Kiwak - Bany Motorsport

 

ESET Mistrovství Slovenské republiky 2018

27.–29. 4. Hungaroring
18.–20. 5. Red Bull Ring
4.–5. 8. Grobnik
17.–19. 8. Slovakia Ring
8.-9. 9. Brno
ESET V4 Cup - Slovakia Ring in TV
 
25. 8. 2017 › 22:30 - Nova Sport 1
26. 8. 2017 › 07:25 - Nova Action 
26. 8. 2017 › 21:45 - Nova Sport 1 
26. 8. 2017 › 23:00 - Nova Sport 2
27. 8. 2017 › 18:15 - Nova Sport 2
27. 8. 2017 › 19:00 - Nova Sport 1
28. 8. 2017 › 17:00 - Nova Sport 2
29. 8. 2017 › 22:00 - Nova Sport 1
30. 8. 2017 › 15:00 - Nova Sport 1
30. 8. 2017 › 18:30 - Nova Sport 1
31. 8. 2017 › 12:50 - Nova Sport 2
02. 9. 2017 › 13:00 - Nova Sport 1

2017 ESET CHAMPIONS

ESET V4 Cup
Jakub Knoll (CZ/ENG)

D4-1600
Martin Hlavna (CZ/ENG)

D4-2000
Zoran Poglajen (CZ/DE)

D4-3500
Csaba Tóth (CZ/ENG)

D4+3500
Richard Chlad jr. (CZ/ENG)

GTC
Josef Záruba (CZ/ENG)

Endurance

Robert Šenkýř (CZ/ENG)

F3
Sandro Zeller (CZ/DE)

F3 Trophy
Bartolomiej Mirecki (CZ/ENG)

F4
Václav Šafář (CZ)

F4 Trophy
Filip Turek (CZ)

Clio Cup IV
Zoran Poglajen (CZ/DE)

Clio Cup III
Milan Haering (CZ/DE)

ESET Tourenwagen Cup
Matthias Lodi (CZ/ENG)

Cruze Cup
Pirmin Weixler (CZ/ENG)

Twingo Cup
Matthias Lodi (CZ/ENG)