René Martinek: „V příští sezóně chci dosáhnout umístění mezi prvními třemi“

Rakouský závodník René Martinek se zúčastnil letošního ESET V4 Cupu pod taktovkou týmu MSC Rottenegg. Martinek zvítězil se svou Hondou Civic ve dvou závodech a se sto dvěma body obsadil v malém Sprintu celkové čtvrté místo. O tom, jak se rakouský jezdec dostal k závodění, o jeho výkonech v šampionátu i plánech na další sezónu, se dočtete v následujícím rozhovoru.

Dobrý den René, prozraďte nám něco o Vašich začátcích? Co Vás přivedlo k závodění?

Můj otec byl závodník, takže jsem k tomu měl odjakživa blízko. Já sám jsem začal se závoděním v roce 1998.

Máte i jiné závodní zkušenosti kromě těch okruhových?

Od roku 1998 jsem jezdil hlavně závody do vrchu. Získal dva tituly a stal se rakouským mistrem závodů do vrchu. V šestnácti letech jsem závodil také v rally a v autoslalomu.

Můžete nám říct něco o týmu MSC Rottenegg?

MSC Rottenegg je jedním z největších rakouských „motorsportových“ klubů. Podporuje třicet aktivních závodníků a skládá se ze 163 členů. Klub organizuje motocyklový i automobilový závod do vrchu .

V ESET V4 Cupu jste obsadil celkově čtvrté místo ve třídě do 2000ccm. Jste s takovým výsledkem spokojený?

S výsledkem jsem velmi spokojený, protože jsem letos poprvé absolvoval celou sezónu a některé okruhy pro mě byly neznámé.

Jaké máte plány na novou sezónu?

V příští sezóně chci dosáhnout umístění mezi prvními třemi v ESET V4 Cupu a také bych chtěl vyhrát rakouské mistrovství.