První závod v Mostě vyhrál Stephen Peyer, ve vytrvalosti triumfovali Alf Ahrens s Jensem Loehnigem

První závod v Mostě vyhrál Stephen Peyer, ve vytrvalosti triumfovali Alf Ahrens s Jensem Loehnigem

ESET Clio Cup se po roce vrátil do severočeského Mostu, kde na jezdce o tomto víkendu čeká 9. a 10. závod letošní sezóny.

První závod, jenž byl na programu v sobotu ráno, se stal kořistí švýcarského jezdce Stephena Peyera, který dokázal s vozem v barvách týmu Carpek Service zvítězit před polskými závodníky Maciejem Szkudlarekem (Maciej Szkudlarek) a Markem Rzepeckim (Basenhurt A&T Racing Team).

Čtvrté místo vybojoval Tomasz Rzepecki a pětici nejrychlejších jezdců uzavřel rakouský závodník Philipp Bartos, jenž stejně jako Peyer startuje v barvách týmu loňského vicemistra Tomáše Pekaře.

Podvečerní, dvouhodinový vytrvalostní závod vyhrála při své první letošní účasti v ESET Clio Cupu posádka německého týmu Jas Autoteile ve složení Alf Ahrens a Jens Loehnig. Toto německé duo zvítězilo s náskokem jednoho kola před jezdci slovinského týmu Autosport Jazon, který v Mostě zastupovali Alfred Kramer a Tomaz Trcek a z bronzu se radovala posádka rodinného týmu Tomasz a Marek Rzepecki (Basenhurt A&T Racing Team).

Za povšimnutí stojí také čtvrté místo posádky týmu Carpek Service, za kterou stejně jako v Poznani jelo švýcarské duo Stephen Peyer a Wani Finkbohner. Tato dvojice se poprvé představila při letošním závodě 24H Dubai, kde by se za tým Křenek Motorsport měla představit také při příštím, jubilejním 10. ročníku.

Výsledky:

ESET Clio Cup Sprint
1. Stephen Peyer (CHE) Carpek Service
2. Maciej Szkudlarek (POL) Maciej Szkudlarek
3. Marek Rzepecki (POL) Basenhurt A&T Racing Team

ESET Clio Cup Endurance
1. Jens Loehnig / Alf Ahrens (GER) Jas Autoteile
2. Alfred Kramer / Tomaz Trcek (SLO) Autosport Jazon
3. Tomasz Rzepecki / Marek Rzepecki (POL) Basenhurt A&T Racing Team 

ESET Mistrovství Slovenské republiky 2017

23. 4. Hungaroring
20. 5. Red Bull Ring
18. 6. Most
20. 8. Slovakia Ring

10. 9. Brno
24. 9. Cerklje (Twingo Cup)
8. 10. Most (Twingo Cup)

ESET V4 Cup - Slovakia Ring in TV
 
25. 8. 2017 › 22:30 - Nova Sport 1
26. 8. 2017 › 07:25 - Nova Action 
26. 8. 2017 › 21:45 - Nova Sport 1 
26. 8. 2017 › 23:00 - Nova Sport 2
27. 8. 2017 › 18:15 - Nova Sport 2
27. 8. 2017 › 19:00 - Nova Sport 1
28. 8. 2017 › 17:00 - Nova Sport 2
29. 8. 2017 › 22:00 - Nova Sport 1
30. 8. 2017 › 15:00 - Nova Sport 1
30. 8. 2017 › 18:30 - Nova Sport 1
31. 8. 2017 › 12:50 - Nova Sport 2
02. 9. 2017 › 13:00 - Nova Sport 1

2017 ESET CHAMPIONS

D4-1600
Martin Hlavna (CZ/ENG)

D4-2000
Zoran Poglajen (CZ/DE)

D4-3500
Csaba Toth

D4+3500
Richard Chlad jr.

GTC
Josef Záruba

Endurance

Robert Šenkýř

F3
Sandro Zeller (CZ)

F3 Trophy
Bartolomiej Mirecki

F4
Václav Šafář

F4 Trophy
Filip Turek

Clio Cup IV
Zoran Poglajen (CZ/DE)

Clio Cup III
Milan Haering

Cruze Cup
Pirmin Weixler