První závod v Mostě vyhrál Stephen Peyer, ve vytrvalosti triumfovali Alf Ahrens s Jensem Loehnigem

První závod v Mostě vyhrál Stephen Peyer, ve vytrvalosti triumfovali Alf Ahrens s Jensem Loehnigem

ESET Clio Cup se po roce vrátil do severočeského Mostu, kde na jezdce o tomto víkendu čeká 9. a 10. závod letošní sezóny.

První závod, jenž byl na programu v sobotu ráno, se stal kořistí švýcarského jezdce Stephena Peyera, který dokázal s vozem v barvách týmu Carpek Service zvítězit před polskými závodníky Maciejem Szkudlarekem (Maciej Szkudlarek) a Markem Rzepeckim (Basenhurt A&T Racing Team).

Čtvrté místo vybojoval Tomasz Rzepecki a pětici nejrychlejších jezdců uzavřel rakouský závodník Philipp Bartos, jenž stejně jako Peyer startuje v barvách týmu loňského vicemistra Tomáše Pekaře.

Podvečerní, dvouhodinový vytrvalostní závod vyhrála při své první letošní účasti v ESET Clio Cupu posádka německého týmu Jas Autoteile ve složení Alf Ahrens a Jens Loehnig. Toto německé duo zvítězilo s náskokem jednoho kola před jezdci slovinského týmu Autosport Jazon, který v Mostě zastupovali Alfred Kramer a Tomaz Trcek a z bronzu se radovala posádka rodinného týmu Tomasz a Marek Rzepecki (Basenhurt A&T Racing Team).

Za povšimnutí stojí také čtvrté místo posádky týmu Carpek Service, za kterou stejně jako v Poznani jelo švýcarské duo Stephen Peyer a Wani Finkbohner. Tato dvojice se poprvé představila při letošním závodě 24H Dubai, kde by se za tým Křenek Motorsport měla představit také při příštím, jubilejním 10. ročníku.

Výsledky:

ESET Clio Cup Sprint
1. Stephen Peyer (CHE) Carpek Service
2. Maciej Szkudlarek (POL) Maciej Szkudlarek
3. Marek Rzepecki (POL) Basenhurt A&T Racing Team

ESET Clio Cup Endurance
1. Jens Loehnig / Alf Ahrens (GER) Jas Autoteile
2. Alfred Kramer / Tomaz Trcek (SLO) Autosport Jazon
3. Tomasz Rzepecki / Marek Rzepecki (POL) Basenhurt A&T Racing Team 

ESET Mistrovství Slovenské republiky 2018

27.–29. 4. Hungaroring
18.–20. 5. Red Bull Ring
4.–5. 8. Grobnik
17.–19. 8. Slovakia Ring
8.-9. 9. Brno
ESET V4 Cup - Slovakia Ring in TV
 
25. 8. 2017 › 22:30 - Nova Sport 1
26. 8. 2017 › 07:25 - Nova Action 
26. 8. 2017 › 21:45 - Nova Sport 1 
26. 8. 2017 › 23:00 - Nova Sport 2
27. 8. 2017 › 18:15 - Nova Sport 2
27. 8. 2017 › 19:00 - Nova Sport 1
28. 8. 2017 › 17:00 - Nova Sport 2
29. 8. 2017 › 22:00 - Nova Sport 1
30. 8. 2017 › 15:00 - Nova Sport 1
30. 8. 2017 › 18:30 - Nova Sport 1
31. 8. 2017 › 12:50 - Nova Sport 2
02. 9. 2017 › 13:00 - Nova Sport 1

2017 ESET CHAMPIONS

ESET V4 Cup
Jakub Knoll (CZ/ENG)

D4-1600
Martin Hlavna (CZ/ENG)

D4-2000
Zoran Poglajen (CZ/DE)

D4-3500
Csaba Tóth (CZ/ENG)

D4+3500
Richard Chlad jr. (CZ/ENG)

GTC
Josef Záruba (CZ/ENG)

Endurance

Robert Šenkýř (CZ/ENG)

F3
Sandro Zeller (CZ/DE)

F3 Trophy
Bartolomiej Mirecki (CZ/ENG)

F4
Václav Šafář (CZ)

F4 Trophy
Filip Turek (CZ)

Clio Cup IV
Zoran Poglajen (CZ/DE)

Clio Cup III
Milan Haering (CZ/DE)

ESET Tourenwagen Cup
Matthias Lodi (CZ/ENG)

Cruze Cup
Pirmin Weixler (CZ/ENG)

Twingo Cup
Matthias Lodi (CZ/ENG)